sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
środa, 02 kwiecień 2014 00:00

Rowerowe atrakcje Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rower treningowy dla pilotów Rower treningowy dla pilotów http://www.muzeumrowerow.pl

Targi Lato to wydarzenie, podczas którego w piknikowej atmosferze, polscy i zagraniczni wystawcy przedstawią propozycje wyjazdów urlopowych i weekendowych na nadchodzącą wiosnę i lato.

Organizator, firma MT Targi Polska, szczególnie chce promować turystykę aktywną. W tym roku będzie to turystyka rowerowa, gdyż coraz więcej Polaków jest nią zainteresowanych. Jak pokazują wyniki badania CBOS, na rowerze jeździ już 70 proc. Polaków, z czego prawie co czwarta osoba jeździ przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.
Sezon rowerowy 2014 na Mazowszu zostanie rozpoczęty widowiskową paradą rowerów ulicami Warszawy. Na targach będzie można odwiedzić organizatora dwóch największych imprez rowerowych w Polsce, tj. Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team oraz spotkać się z wybitnymi polskimi kolarzami. Atrakcją będą również prezentacje mody rowerowej oraz pokazy rowerowe m.in. BMX – BIKE.

Świat na dwóch kołach
Do współpracy przy Targach Lato organizator zaprosił regiony, które już mają przygotowane szlaki rowerowe. Na targach będą obecni producenci rowerów, firmy oferujące części i stroje oraz instytucje promujące rozwój turystyki rowerowej w Polsce. Odwiedzający Targi Lato będą mogli również zapoznać się z mapą ścieżek rowerowych Warszawy, nowo powstającym szlakiem rowerowym Polski Wschodniej oraz prezentacją założeń inicjatywy realizacji szlaku rowerowego wzdłuż Wisły. Nie zabraknie również prezentacji najciekawszych europejskich inicjatyw rowerowych.

Na Stoisku Polskiego Związku Kolarskiego będzie można podziwiać rowery kadry narodowej torowców, zapoznać się ze strojami zawodników keirin, a także wziąć udział w konkursach, np. szybkiej jazdy na 50 m w kolarstwie torowym. Do wygrania będzie jazda rowerem na torze w Pruszkowie. Targi Lato urozmaici również wystawa Muzeum Nietypowych Rowerów, które prowadzi w Gołębiu Józef Konstanty Majewski.

Aktywnie i smacznie
Nieodłącznym elementem Targów Lato są różnorodne atrakcje dla rodzin, dzieci oraz dorosłych.
Tradycyjnie już odbędą się występy artystyczne na scenie, konkursy, degustacje, pokazy, a także animacje dla najmłodszych. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, dlatego wydarzenie to jest okazją nie tylko do zapoznania się z ofertą miejsc i atrakcji turystycznych, ale również do ciekawego i aktywnego spędzenia wiosennego weekendu.
Ofertę Targów Lato urozmaicą również odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia" oraz II Targi Agroturystyka. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski.

Targi LATO 2014
4-6 kwietnia 2014 r.
Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska
ul. Marsa 56C, Warszawa
http://www.targilato.pl

a