piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
poniedziałek, 17 marzec 2014 13:10

Discover Europe 2014 Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Discover Europe 2014 http://www.discovereurope.esn.pl

Zdarza Ci się spoglądać na rzeczywistość przez obiektyw aparatu? Pozwól nam odkryć Europę widzianą Twoimi oczami! Discover Europe 2014 to otwarcie drugiej dekady historii największego Ogólnoeuropejskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Jury konkursu po raz jedenasty wyłoni najlepsze zdjęcia autorstwa studentów z całego Starego Kontynentu, które ukażą nam Europę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy.

Dowodem na szczególną wartość idei konkursu Discover Europe było przyznanie mu w 2013 roku 2. nagrody w Konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanym przez Parlament Europejski. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering o Discover Europe:

„Konkurs Discover Europe pozwolił skoncentrować młodzieńczą kreatywność i wyobraźnię na naszej wspólnej Europie. Pokazuje, że Europa jest naszym domem i że w całej różnorodności są wartości, które nas łączą."

Zdjęcia nadsyłane są w trzech kategoriach konkursowych, a oceniane przez jury w dwóch etapach oraz przez Internautów na stronie konkursu.

W tym roku organizatorzy przewidzieli trzy nowe kategorie konkursowe:

• Citizen of Europe "Obywatel Europy" - zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków

• My Europe, my home "Mój kawałek Europy" - zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie

• Surprise me Europe! "Europo zaskocz mnie!" - zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie oraz dodatkową kategorię specjalną której opiekunem jest KPMG:

• "Sukces z Pasji"- to kategoria dla tych autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia, satysfakcji. Oczekujemy zdjęć, które ukazują emocje towarzyszące bohaterom prac na ich drodze do wygranej. Zdjęć, które obrazują, jak serce włożone w to, co się robi, przekłada się na czyjś sukces.

Etapy regionalne organizowane są w 7 regionach w Polsce oraz jednym etapie ogólnoeuropejskim.

Discover Europe 2014 to otwarcie drugiej dekady historii największego Ogólnoeuropejskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Już po raz jedenasty jury konkursu wyłoni najlepsze zdjęcia autorstwa studentów z całego Starego Kontynentu!
Dni promocyjne konkursu odbywają się od 25 lutego do 29 marca na 26 uczelniach w całej Polsce. Dniom promocyjnym towarzyszą warsztaty na których każdy będzie mógł podnieść swoje umiejętności fotograficzne. Na uczelniach można również zobaczyć wystawy zdjęć z ostatniej edycji.

Etap centralny polega na ocenie zakwalifikowanych prac przez jury składające się w poprzednich latach z najbardziej uznanych polskich artystów fotografików, przedstawicieli władz akademickich oraz znanych osób związanych z kulturą. Celem etapu centralnego jest ostateczny wybór najlepszych prac w każdej z kategorii.

Uroczysta Gala Finałowa corocznie odbywa się pod koniec maja w Warszawie. Podczas gali odbywa się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród laureatom, wernisaż finałowych prac oraz wspólny bankiet. Więcej na: www.discovereurope.esn.pl.

a