W tej sytuacji rząd wspólnie z branżą turystyczną podjął wysiłki zmierzające do poprawy wizerunku Tunezji, jako atrakcyjnego i bezpiecznego kierunku wakacyjnego wypoczynku. Zintensyfikowano działania zmierzające do wzmocnienia zaufania turystów i partnerów do Tunezji. Dzięki tym zabiegom w 2012 r. aż o 24,4% wzrosła liczba turystów odwiedzających Tunezję. Tendencja wzrostowa utrzymała się też 2013 r. gdy zanotowano wzrost liczby turystów o 5,3% w stosunku do roku poprzedniego.
- Rynek polski jest niezwykle ważny dla Tunezji ze względu na swój potencjał wzrostu. Mimo znacznych spadków liczby polskich turystów w kilku ostatnich latach, Tunezyjczykom zależy na turystach z Polski. Łącznie w ostatnim roku przybyło ich do Tunezji blisko 90 000. W rekordowym roku 2010 do Tunezji przyjechało 150 372 turystów z Polski. W latach następnych ich liczba wyniosła 97 457 w 2011 r. i 109 554 w 2012 r. Daje to spadek o 55,3% w 2011 r. oraz o 27,6 % w 2012 r. w stosunku do roku 2010. Widać zatem, że powoli, a systematycznie odrabiamy straty i odbudowujemy zaufanie Polaków do naszego kraju.
W ubiegłym roku Tunezję odwiedziło 90 tys. polskich turystów. Obecnie nasz kraj ma silną, szóstą pozycję na polskim rynku, jeśli chodzi o liczbę turystów wybierających Tunezję, jako miejsce wypoczynku – mówi Raja Ammar, dyrektor przedstawicielstwa Narodowej Organizacji Turystyki Tunezji w Warszawie.
Prognozy rozwoju polskiego rynku turystycznego na rok 2014 i kolejne lata są bardzo optymistyczne. Przedstawiciele branży turystycznej w Tunezji, liczą na to, że w najbliższych latach liczba Polaków odwiedzających ich kraj będzie systematycznie, dynamicznie rosła.
Tunezja stawia sobie za cel przyciągnięcie coraz większej liczby turystów z Polski i oferuje dla naszych turystów wiele atrakcji. Tunezyjczykom zależy na zachęcaniu Polaków do odwiedzania nie tylko popularnych miast na szlaku turystycznym pięknych plaż Monastiru, Sousse i Hammametu, ale także do poznawania innych zakątków kraju takich jak piaszczysty Wielki Erg Wschodni na Saharze czy oazy górskie. Zachęcają oni polskich turystów do korzystania z licznych możliwości aktywnego wypoczynku, jakie oferuje Tunezja np. żeglarstwa u wybrzeży Morza Śródziemnego, nurkowania wśród rafy koralowej, trekkingu po surowych i pięknych górach zachodniej Tunezji czy wreszcie gry w golfa, którego Tunezja jest prawdziwym zagłębiem.