piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16292.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16292
piątek, 17 styczeń 2014 16:12

To był prawdziwy potwór! Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
To był prawdziwy potwór! http://www.orlenteam.pl

Ten odcinek to był prawdziwy potwór! Ponad 600 kilometrów ścigania po wydmach i bezdrożach to prawdziwe wyzwanie dla największych twardzieli.

Powiedział Krzysztof Hołowczyc po przejechaniu kolejnego odcinka rajdu. - Cieszę się, że mimo przygód i ogromnego zmęczenia udało nam się go pokonać. Początkowo, mimo że mamy mocno dociążony częściami zapasowymi samochód, jechaliśmy bardzo szybkim tempem, ale po ok. 200 km złapaliśmy kapcia. Niestety wgięta felga zahaczała o zacisk i nie mogliśmy w żaden sposób zdjąć koła. Szarpaliśmy się z tym kilkanaście minut, zanim ponownie ruszyliśmy do walki. W międzyczasie wyprzedził nas Chabot, potem my jego. Resztę etapu przejechaliśmy w miarę sprawnie, choć w końcówce byliśmy już ekstremalnie wyczerpani. Pociesza nas fakt, że do mety zostały już tylko 2 dni. Tegoroczny Dakar jest wyjątkowo ciężki, jeden etap trudniejszy od drugiego. Szkoda, że Adam Małysz stracił dziś parę godzin na skutek awarii - - Ten odcinek to był prawdziwy potwór! Ponad 600 kilometrów ścigania po wydmach i bezdrożach to prawdziwe wyzwanie dla największych twardzieli. i spadł o kilka pozycji. Dziś wszyscy przeżyliśmy prawdziwe piekło – informuje na swoim fanpage'u Hołowczyc.

Olsztyński kierowca rajdowy po 11 etapie Rajdu utrzymał szóstą pozycję w generalce. Wszystko wskazuje na to, że Hołkowi nie uda się powtórzyć swojego najlepszego wyniku z 2009 i 2011 roku. Tegoroczna edycja zmagań zakończy się w sobotę 18. stycznia.

Motocyklista ORLEN Team Kuba Przygoński na trasie jedenastego etapu rajdu Dakar z Antofagasty do El Salvador zajął dziewiąte miejsce, w wynikach generalnych jest na świetnej siódmej pozycji. Siódmą lokatę generalną mają też najszybsi debiutanci w samochodowej stawce - Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Trudny etap kontynuują Adam Małysz i Rafał Marton, którzy po urwaniu koła i awarii hamulców wrócili na trasę rywalizacji (http://www.orlenteam.pl).

{gallery}16292{/gallery}

Rajd Dakar (dawniej Paryż-Dakar) to doroczny rajd terenowy organizowany obecnie przez Amaury Sport Organisation na początku roku. Rajd dostępny jest również dla amatorów, którzy stanowią około 80 proc. uczestników. Historia rajdu sięga roku 1977, kiedy to Francuz Thierry Sabine zgubił się na pustyni w Libii podczas rajdu Abidżan-Nicea. Urzeczony pustynią uznał, że miejsce to jest idealne do rozgrywania rajdów. Pierwotnie trasa rajdu wiodła z Paryża we Francji do Dakaru w Senegalu z przeprawą promową przez Morze Śródziemne (http://pl.wikipedia.org).
Źródło: http://olsztyn.com.pl, http://gaps.dakar.com.

a