poniedziałek, grudzień 04, 2023
Follow Us
czwartek, 02 styczeń 2014 13:03

Turystyka łączy Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

A dokładniej "Turystyka łączy pokolenia", bo pod takim hasłem będzie przebiegał rok 2014 w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym.

Organizatorzy mają nadzieję, że wiele rodzin dołączy aktywnie i wielopokoleniowo do konkursów i wypraw - pieszych, rowerowych, kajakowych lub konnych - organizowanych przez PTTK.
Poniżej polecane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze rodzinne obiekty - gospodarze Turystycznej Rodzinki 2012:
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach Kiszewskich - fantastyczna lokalizacja na Kaszubach i Borach Tucholskich we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Szlaki turystyczne dla piechurów, kolarzy i kajakarzy.

Schronisko PTTK "Samotnia" im. Waldemara Siemaszki, Karpacz - perła dolnośląskich schronisk - Samotnia, która jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce, jest otwarta przez cały rok. Schronisko stanowi doskonałą bazą wypadową do pieszych wycieczek na Śnieżkę, do czeskich schronisk i Wielkiego Stawu.

Schronisko PTTK na Hali Miziowej - doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej pieszej, narciarskiej i rowerowej, oraz narciarstwa zjazdowego. Na szczycie Pilska turystyczne przejście graniczne. Liczne znakowane szlaki turystyczne polskie i słowackie.

Dom Turysty PTTK, Nowy Sącz - baza wypadowa dla wycieczek krajoznawczych w doliny Dunajca i Popradu, do Krynicy, Szczawnicy, Muszyny, Piwnicznej oraz Starego Sącza i Limanowej, również dla wycieczek pieszych w Beskid Sądecki i Wyspowy.

Schronisko PTTK na Hali Ornak - doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej. Możliwość zwiedzania Jaskini Mroźnej i Wąwozu Kraków oraz wycieczek w masyw Czerwonych Wierchów.
Schronisko PTTK Strzecha Akademicka - punkt wypadowy do wycieczek pieszych, rowerowych i narciarskich, a także do uprawiania narciarstwa zjazdowego i wspinaczki skałkowej.
Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki - wycieczki w Dolinę Pięciu Stawów Polskich i w region Morskiego Oka.
Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - węzeł szlaków turystycznych umożliwiających przejście do sąsiednich dolin oraz wejście na liczne wierzchołki, w tym na Kozi Wierch (2291 m n.p.m.). Doskonałe warunki do uprawiania turystyki oraz wspinaczki wysokogórskiej.
Dom Turysty PTTK „Rzymianka" w Krynicy - baza do uprawiania turystyki górskiej, pieszej, narciarskiej i rowerowej.
Ośrodek wypoczynkowy PTTK "Jodełka" w Świętej Katarzynie - doskonałe miejsce do wspólnej zabawy i wypoczynku (miejsce na ognisko, boisko do mini kosza, plac zabaw). Idealna baza dla wycieczek i rajdów po Górach Świętokrzyskich.
Stanica PTTK Krutyń - baza na wczasy na Mazurach oraz wycieczki piesze i rowerowe do pobliskich rezerwatów: Zakręt, Królewska Sosna, Krutynia, wycieczki do Kadzidłowa (Park Dzikich Zwierząt), Wojnowa (cerkiew prawosławna, klasztor, molenna) Gałkowa (stadnina koni), Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
DW Ilawa-Leśna - turystyka wodna, piesza i rowerowa, wędkarstwo i grzybobrania.

Schronisko PTTK Murowaniec - wygodne i popularne miejsce do przejścia najtrudniejszego tatrzańskiego szlaku – Orlej Perci, na którą można wejść od przełęczy Krzyżne albo jednym z kilku odcinków łącznikowych od Czarnego Stawu Gąsienicowego. Ciekawostką związaną ze schroniskiem jest umieszczenie w balustradzie klatki schodowej znaków swastyki, nazywanej przez górali „krzyżykiem niespodzianym".
Schronisko PTTK Orlica w Szczawnicy - w sercu Pienin, z widokiem na Sokolice i Czertezik, a także na Przełom Dunajca.
Schronisko PTTK Trzy Korony - przy szlaku prowadzącym na najsłynniejszy pieniński szczyt - Trzy Korony.
Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim - w Beskidzie Wyspowym. Malownicza lokalizacja, gęsta sieć szlaków turystycznych, niskie ceny, smaczne jedzenie, rozległa panorama (Beskidy: Wyspowy, Makowski, Żywiecki, Gorce oraz Tatry), stała drożność zielonego szlaku turystycznego w sezonie zimowym, łatwy dojazd, możliwość bezpiecznego pozostawienia samochodu na Przełęczy Glisne, rezerwat przyrody na Luboniu Wielkim, liczne jaskinie, gołoborza i możliwość uprawiania paralotniarstwa.
Hotel "Alf" w Krakowie - w niedalekiej odległości od głównych atrakcji Krakowa.
Schronisko PTTK Odrodzenie - ciepło, czysto i górska atmosfera.
Schronisko PTTK Na Hali Szrenickiej - wysokogórskie schronisko turystyczne w Sudetach Zachodnich w paśmie Karkonoszy, pomiędzy dwoma szczytami: Kamiennikiem i Szrenicą.
Schronisko PTTK Pod Łabskim Szczytem - zachowało klimat i atmosferę prawdziwego górskiego schroniska. Baza wypadowa do zwiedzania Karkonoszy.
Schronisko PTTK Na Śnieżniku im. Zbigniewa Fastnachta - doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej, pieszej, narciarskiej i rowerowej. Kilka tras rowerowych oraz liczne znakowane szlaki turystyczne. Idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i ski-tourowego.
Schronisko PTTK Pasterka - położone w maleńkiej miejscowości Pasterka, gdzie droga się kończy, a Czechy okalają granice od północy, zachodu i wschodu; na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, w północno-zachodniej części Gór Stołowych u stóp Szczelińca Wielkiego (919 m n.p.m.). Schronisko PTTK Hala Rysianka - w okolicy schroniska znajduje się 500-metrowy wyciąg narciarski, a wokół roztacza się widok na Pilsko, Babią Górę, a przy dobrej widoczności także na Tatry i Małą Fatrę.
Hotel Victoria Szczecin - w centrum Szczecina, znany i ceniony nie tylko przez turystyczne rodziny. W pobliżu Zamek Książąt Pomorskich, Stare Miasto i centrum kulturalne. 5 min. od dworca PKP i PKS; 40 km od portu lotniczego Goleniów.
Schronisko PTTK Komańcza - baza wypadowa w Bieszczady. Można spędzać czas na wędrówkach pieszych, rowerowych, wybrać się koleją do pobliskiego Łupkowa albo autobusem do Cisnej i Wetliny. Szlak Architektury Drewnianej. Idealne miejsce na pobyt rodzin z dziećmi, przygotowane na pociechy, nawet te najmniejsze. Na życzenie obsługa gotuje posiłki tylko i wyłącznie dla maluszków: zupki, przeciery owocowe, a także zapewnia jedzenie firmowe w słoiczkach.
Kemping Jastarnia - drewniane domki z tarasami, parking, internet, plac zabaw dla dzieci - 50 m od morza.
Kemping Sopot - nowe domki letniskowe, miejsca caravaningowe, miejsca dla namiotów; kilkaset metrów od ośrodka piękna sopocka plaża; linia kolejki SKM łącząca trojmiasto.
http://www.rodzina.pttk.pl

a