czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/15774.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/15774
sobota, 07 grudzień 2013 10:53

Gmina Przyjazna Rowerzystom 2013 - fotorelacja Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gmina Przyjazna Rowerzystom 2013 - fotorelacja Fot.: Alicja Micuła

W piątek, 6. grudnia Polskie Towarzystwo-Turystyczno Krajoznawcze (PTTK) zorganizowało na Stadionie Narodowym w Warszawie uroczystość wręczenia certyfikatów i wyróżnień gminom, zarówno wiejskim jak i miejskim, szczególnie przyjaznym turystyce rowerowej.

Jak stwierdziła Jolanta Śledzińska, Sekretarz Biura ZG PTTK ds. Promocji i Kontaktów Zewnętrznych - "Polska rowerem stoi", a szczególnie chyba Wielkopolska. I nie ma znaczenia wielkość gminy, czy jej zamożność. Chęć, konsekwencja w działaniu i dobry przykład władz gminy są w stanie zdziałać cuda. Jak powiedziała przedstawicielka Ministersytwa Turystyki, w razie potrzeby w ministerstwie są organizowane konkursy i są fundusze na aktywną turystykę. Warto po nie sięgać, aby promować zdrowy trzyb życia.
{gallery}15774{/gallery}
Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Związku Powiatów Polskich i Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Po raz pierwszy konkurs ogłoszony został w roku ubiegłym, który w PTTK przebiegał pod hasłem: "Rok Turystyki Rowerowej", a jego inicjatorem był Edward Kutyła, członek Zarządu Głównego PTTK. Pomysłodawcą zaś tego konkursu jest Andrzej Gordon, wiceprezes Zarządu Głównego PTTK. Lista gmin, którym w tym roku przyznano certyfikaty jest pod linkiem: http://www.narowerze.pttk.pl/node/159. Wręczenie certyfikatów miało miejsce w sali konferencyjnej "Amsterdam" na Stadionie Narodowym w Warszawie, pierwszego dnia Warszawskich Targów Turystycznych "Podróże", które tam się odbywają.

Wprawdzie orkan Ksawery pokrzyżował plany przedstawwicielom niektórych gmin i nie zdołali dotrzeć do Warszawy, niektórzy odbierali więc nagrody hurtowo, ale widać było nawet tutaj, w których gminach władze samorządowe dobrze ze sobą wsółpracują i kto na własnym przykładzie pokazuje, że warto żyć aktywnie i z pasją.
{jumi [*6]}

Więcej w tej kategorii: « Weekend w kajaku Weekend w Czarnkowie »

a