piątek, czerwiec 14, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/15762.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/15762
piątek, 06 grudzień 2013 16:05

Otwarcie sezonu zimowego 2013/14 Wyróżniony

Napisane przez Inf. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku już po raz 7. Małopolska Organizacja Turystyczna wspólnie z miłośnikami białego szaleństwa uroczyście otwiera Sezon Zimowy w Polsce. Gospodarzem tegorocznego otwarcia jest Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.

7. grudnia organizatorzy gwarantują mnóstwo narciarskich atrakcji, konkursy dla najmłodszych, a przede wszystkim sporo dobrej rozrywki dla tych, którzy z niecierpliwoscią czekają na zimę. Otwarcie sezonu zimowego to święto wszystkich miłośników sportów zimowych i snieżnych zabaw. W tym dniu w Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla narciarze i snowboardzisci w strojach Mikołaja będą mogli zjeżdzać ze stoku za połowę ceny. Wyciąg narciarski Wierchomla I będzie czynny od godziny 9 do 19. Narciarze będą mogli przetestować najnowsze modele nart oraz naoliwić i przygotować własny sprzęt do rozpoczynającego się sezonu. 7 grudnia to dzień otwarty w Szkole Narciarskiej Dwie Doliny z możliwością zapisania się na darmowe szkolenia jazdy na nartach. Cały dzień na polanie przy punkcie gastronomicznym Szałas św. Mikołaj będzie rozdawał prezenty najmłodszym narciarzom. Gościem specjalnym imprezy będzie Jacek Rozenek, znany aktor i przyjaciel stacji!
Od godziny 12 w Hotelu Wierchomla SKI&SPA Resort odbędzie się seminarium branżowe biznesu narciarskiego na temat: „Sporty zimowe – turystyka z widokiem", w którym uczestniczyć będą m.in. Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Jagna Marczułajtis-Walczak, Posłanka na Sejm RP, Prezes Komitetu Konkursowego ZIO Kraków 2022. Poruszone zostaną ważne bieżące tematy, m.in. sprawy kandydowania Krakowa do Olimpiady Zimowej 2022 oraz organizacji pierwszej edycji Targów Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL, planowanej na wrzesień 2014 r. Podczas seminarium zostanie także oficjalnie ogłoszony XI plebiscyt na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski".
O godzinie 17, w połowie stoku na polanie przy Szałasie, rozpocznie sie Uroczyste Otwarcie Sezonu Zimowego 2013/2014. Symbolicznego Otwarcia dokonają Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, Prezes MOT Leszek Zegzda oraz Prezes Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla Gaweł Brzeski.
Narciarze oraz snowboardziści zjazdą z pochodniami o godzinie 16.45 spod górnej stacji wyciagu Wierchomla I. Atrakcje na stoku zakończą się pokazem trików narciarskich i snowboardowych w wykonaniu czołowych zawodników z Polski, a od 19 w „Pubie pod wyciagiem" rozpocznie się dla wszystkich dyskoteka w stylu Apres ski.

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w kraju. Jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości, Wierchomli i Muszyny wspólnym systemem wyciagów. Dwie Doliny to 15 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, w większości oświetlonych, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych. W tym sezonie został oświetlony ulubiony stok narciarzy „Polanki". W Dwóch Dolinach dostępna jest również jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce, o łącznej długości 3 km. Od tego sezonu sympatycy nart biegowych będą mogli korzystać z nowej trasy biegowej o długości 8 km i możliwości wypożyczenia przy stacji głównej w Wierchomli specjalistycznego sprzętu do uprawiania tego sportu.
Na terenie stacji znajduje się szkoła narciarska, wypożyczalnia, serwis oraz przechowalnia sprzętu. Infrastruktura umożliwia aktywny wypoczynek rodzinom z dziecmi.

{gallery}15762{/gallery}

Atutem Małopolski są liczne karczmy regionalne podające przysmaki przygotowane według starych, sprawdzonych receptur. O tym, że wiele z nich jest godnych polecenia poświadczają certyfikaty dla najlepszych regionalnych karczm Małopolski, które zostaną rozdane podczas uroczystej gali Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 7 grudnia.
Narciarska Małopolska to ponad 55 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, około 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogatsza oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym.

{jumi [*6]}

a