sobota, maj 18, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/15643.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/15643
piątek, 29 listopad 2013 11:58

Otwarcie sezonu zimowego Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stacja Biały Jar rozpoczyna sezon zimowy 2013/2014. 30 listopada do dyspozycji narciarzy zostanie oddana trasa nr 3 o długości 1100 m. W sobotę i niedzielę - 30. listopada i 1. grudnia - wszystkie karnety będą objęte 20-procentowym rabatem.

Wyciąg czynny od godz. 9. Obecnie w Karpaczu temperatura oscyluje w okolicach 0ºC, a na stoku znajduje się 20-50 cm śniegu.

{gallery}15643{/gallery}

Biały Jar (niem. Seifengrube) – nisza niwalna przekształcona w jar o dnie głęboko wciętej półkolistej doliny podcinającej północne zbocze Równi pod Śnieżką w środkowej części Karkonoszy, w Sudetach. Powstała w wyniku zalegania przez długi czas zlodowaciałej pokrywy śnieżnej podczas ostatniego zlodowacenia w plejstocenie. Od górnej krawędzi jaru na wysokości około 1350 m rozchodzą się w dół głębokie bruzdy szczelinowe, odsłaniające jasną zwietrzelinę granitową, od której jasnoszarej barwy wywodzi się nazwa jaru. Zbocza Białego Jaru porośnięte są kosodrzewiną. Rośnie tu wiele gatunków ziół. W Białym Jarze swoje źródło ma Złoty Potok. Biały Jar jest jednym z miejsc, w którym pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej w Karkonoszach. Zimą ze względu na zagrożenie lawinowe szlaki turystyczne prowadzące przez Biały Jar są zamknięte. Źródło: http://pl.wikipedia.org.

www.karpacz.pl

{jumi [*6]}

a