wtorek, kwiecień 16, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/15298.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/15298
niedziela, 03 listopad 2013 07:06

Goście Globtrotera: wydawnictwo Muza Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Goście Globtrotera: wydawnictwo Muza Fot.: Cezary Rudziński

Gościem drugiego październikowego spotkania w Stowarzyszeniu Dziennikarzy–Podróżników „Globtroter" było warszawskie wydawnictwo Muza SA.

Reprezentowali je Joanna Sasinowska i Maciej Marcisz z działu promocji oraz redaktorki Barbara Czechowska i Urszula Lewandowska. Pierwsza dwójka z nich przedstawiła najnowsze, polecane publikacje wydawnictwa. Równocześnie uzgodniliśmy, że nowości wydawnicze Muzy o tematyce turystycznej, podróżniczej oraz związanych z nimi, będziemy otrzymywać do recenzji. Wkrótce więc nasi Czytelnicy będą mogli dowiadywać się o nich więcej, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych wydawnictw, które od dawna przysyłają nam egzemplarze recenzyjne.
Wśród przedstawionych nowości znalazł się m.in. opasły, bogato ilustrowany leksykon polskiej przyrody „500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć" Pawła Fabijańskiego. Omawia on najcenniejsze obiekty polskiej przyrody i krajobrazu. W sprzedaży znajdzie się na początku listopada. Pokazano też podobne wydawnictwo ubiegłoroczne, „1000 miejsc w Europie, które warto zobaczyć". Zainteresowaniem czytelników powinna cieszyć się również inna nowość, „Polska wielu kultur i religii" Tomasza Czerwińskiego.
Jest to bogato ilustrowana historia współistnienia mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce zarówno współczesnej, jak i dawnej Rzeczpospolitej. Ukazała się ona w serii „Ocalić od zapomnienia" poświęconej dokumentowaniu i szerzeniu wiedzy o zanikających elementach polskiej kultury. Natomiast kolejną książką z serii „Są takie miejsca" jest, także polecana na spotkaniu, nowość „Duchy w polskich zabytkach" Jacka Sobczaka. Autor, historyk i krajoznawca, opisuje w niej niezwykłe historie o duchach i zjawach w polskich zamkach, pałacach i kościołach.
Szeroko rozumianej turystyki i podróży dotyczy także wydana niedawno pozycja Wojciecha Lewandowskiego „Przez pustynie i ośnieżone szczyty". Jest to, jak przedstawili ją nasi goście, wyróżniona we wrześniu br . w konkursie na Górską Książkę Roku opowieść o najwyższych górach Ameryki Łacińskiej, tajemniczych wulkanach, tropikalnych lasach mgielnych, dzikiej przyrodzie i spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi. To – usłyszeliśmy – swoista mozaika zdarzeń, którą stworzyły wieloletnie włóczęgi autora po tamtym niezwykłym i ciągle zaskakującym świecie.

{gallery}15298{/gallery}
Wśród prezentowanych nowości znalazły się dwie książki dotyczące kuchni i gotowania. Pierwszą z nich jest pozycja „Moje smaki" Michela Morana, kucharza i pasjonata gotowania, jurora polskiej edycji programu MasterChef. Jest to rodzaj osobistego przewodnika autora po daniach kuchni europejskiej. Natomiast książka „BlogerChef. W sieci przepisów." stanowi efekt wyprawy po kuchniach świata, którą odbyli najlepsi polscy blogerzy kulinarni. Podsumowuje ona konkurs „BlogerChef", który łączył rywalizację w Internecie z klasycznym konkursem kulinarnym. Udowadnia zarazem, jak w ciągu ostatnich lat zmieniły się kulinarne zwyczaje naszych rodaków.
Zaprezentowano również książki: „Izrael oswojony" Eli Sidi – osobistą relację autorki ze spotkania z tym krajem; „Żona lotnika" Melanie Benjamin – historię małżeństwa Anne Morrow i Charlesa Lindbergha; „Palmy na śniegu" Luz Gabás – dzieje wyjątkowej rodziny toczące się w Europie i Afryce; „Mafia Spółka Jawna" Giovanni'ego Tiziana – kronika terroru i powieść dokumentalna o włoskiej przestępczości zorganizowanej, za wydanie której autor otrzymał od mafii wyrok śmierci i jest obecnie stale chroniony przez policję.
Jako hit także na polskim rynku zapowiada się „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" japońskiego pisarza Haruki Murakami, od kilku lat kandydata do literackiej Nagrody Nobla. Już jego promocja w Polsce zapowiada się niezwykle. W dzień przed oficjalną premierą można go będzie kupić po atrakcyjnej cenie na Dworcu Centralnym w Warszawie. W hali głównej stanie wyjątkowy automat sprzedający, zamiast napojów czy słodyczy, tę książkę. Będzie to pierwsza tego rodzaju premiera wydawnicza w Polsce. Nawiąże ona formą do fascynacji technologicznych japońskiej kultury, a miejscem usytuowania - do treści książki. Główny bohater powieści jest bowiem inżynierem dworców i często obserwuje odjeżdżające pociągi.
Impreza ta odbędzie się 5 listopada o godzinie 17. Na fanów, którzy jako pierwsi kupią książki autora, czekają wyjątkowe gadżety związane z twórczością pisarza. Przedpremierowa sprzedaż w tej formie odbędzie się jednocześnie również na Dworcach Głównych w Poznaniu i we Wrocławiu. Z okazji premiery nowej książki użytkownicy urządzeń mobilnych już od 3 listopada będą mieli możliwość ściągnąć darmową aplikację Murakami Notes przeznaczoną na systemy iOS i Android. Murakami Notes to wyjątkowa aplikacja, która pozwala na wykonywanie codziennych notatek, którym towarzyszą cytaty z książek Murakamiego. Przy każdej nowej notatce użytkownik poznaje cytat z jednej z powieści japońskiego mistrza słowa. Wydawnictwo Muza zaprasza na tę dworcową promocje nowej książki, wszystkich zainteresowanych.

{jumi [*6]}

a