wtorek, listopad 28, 2023
Follow Us

Rakowiecka 37 - "Widzenie na Rakowieckiej" z Andrzejem Stryjewskim

czwartek, 05 wrzesień 2013 12:27

Czyste Pieniny Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uczestnicy akcji  "Czeste Góry Czyste Szlaki" w 2012 roku Uczestnicy akcji "Czeste Góry Czyste Szlaki" w 2012 roku www.klubpodroznikow.com, fot.: Albin Marciniak

Pieniny z niesamowitymi widokami na Tatry, wieczór przy ognisku pod Trzema Koronami, wycieczka rowerowa, przejście Drogą Pienińską, spływ kajakami Dunajcem i wschód słońca z Okrąglicy. To tylko część atrakcji, które czekają uczestników akcji „Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony".

Organizatorzy zapraszają chętnych do pomocy przyrodzie już od piątku 6. września do Schroniska Trzy Korony. W sobotę 7. września uczestnicy przejdą wszystkimi szlakami prowadzącymi przez masyw Trzech Koron, by posprzątać pozostałości po pseudoturystach. W niedzielę każdy będzie mógł aktywnie wypocząć na spływie tratwami czy pontonami na Dunajcu, pójść na spacer Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca lub wziąć udział w wycieczce rowerowej przez Słowację czy na pobliskie zamki i zaporę w Czorsztynie.

Głównym celem akcji "Czyste Góry Czyste Szlaki" jest edukacja i poznawanie pięknych polskich gór.  Sprzątanie jest wyłącznie elementem dodatkowym, a akcja ma zwrócić uwagę na problem jakim są wszechobecne śmieci. Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane „pamiątki" organizatorzy przewidują dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne „Dla Przyjaciela Polskich Gór". Akcja jest kontynuacją większego projektu „Czyste Góry Czyste Szlaki".

Zgodnie z sugestią Dyrektora Pienińskiego Parku Narodowego Michała Sokołowskiego, sprzątanie Pienin w ramach akcji Czyste Góry Czyste Szlaki, rozszerzono na obszar "Małe Pieniny". Teren ten jest objęty ochroną w systemie Natura 2000, kandydat do jednego z siedmiu nowych cudów Polski 2013 - akcji prowadzonej przez National Geographic.

Zgłoszenia do udziału w akcji można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając: Imię, planowaną trasę przejścia (szlak), formę noclegu (schronisko, namiot lub kwatera w Sromowcach).

Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat czy wpisowego. Zapraszają wszystkich bez względu na wiek, wyznanie czy kolor skóry! Każdy uczestnik pokrywa wyłącznie koszty własne (dojazd, nocleg, wyżywienie). Więcej informacji tutaj.

Sprzątanie bieszczadzkich szlaków w ramach akcji "Czyste Góry Czyste Szlaki" krakowski Klub Podróżników zapowiada na 20-22 września. Zapraszamy do udziału!

www.klubpodroznikow.com

{jumi [*6]}

 

a