Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 wrzesień 2013 09:57

Biegowe Święto w Krynicy Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Biegowe Święto w Krynicy www.festiwalbiegowy.pl

Na IV Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego (6-8 września, Krynica-Zdrój) zapisało się już ponad 7000 osób z Polski i zagranicy. Zawodnicy mają do wyboru ponad 20 biegów o łącznej długości ponad 200 kilometrów, jak również po raz pierwszy start na rowerach. Największą atrakcją Festiwalu są Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i przepiękne krajobrazy Beskidu Sadeckiego.

Festiwal Biegowy jest jedną z najmłodszych imprez sportowych w Polsce, a już należy do największych. W ubiegłym roku na ponad 20 festiwalowych dystansach wystartowało ponad 4000 biegaczy w wieku od 5 do 75 lat. Najmłodsi biegają minimaraton, pasjonaci biegania spotykają się na trasie Życiowej Dychy i Koral Maratonu, najwytrwalsi próbują swoich sił w IRON RUN czyli biegowej wieloetapówce, najmocniejsi rywalizują w Biegu 7. Dolin - ultramaratonie na 100 km wiodącym szlakami Beskidu Sądeckiego. W czasie Festiwalu po raz pierwszy odbędą się w Polsce Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich WMRA (8.09.2013 r.).  Do Festiwalu Biegowego w Krynicy mogą dołączyć również rowerzyści w wyścigu na rowerach górskich. Miejscem rywalizacji będą zbocza i okolice Jaworzyny Krynickiej. Zwycięzca konkurencji otrzyma Puchar Jaworzyny MTB.

Festiwal Biegów, jedno z największych wydarzeń sportowych dla rodzin w Polsce, skierowany jest zarówno do amatorów jak i zawodowych biegaczy, a jego ideą jest połączenie aktywności fizycznej z rywalizacją sportową. W 2013 roku Festiwal Biegów obejmuje 40 biegów rozgrywanych w całej Polsce. Biegacze biorący udział w biegach z kalendarza Ligi Festiwalu Biegów zbierają punkty w trzech klasyfikacjach: „Najlepszy maratończyk", „Najlepszy góral" i „Najlepszy biegacz 5-10-15". Sklasyfikowani zostaną biegacze którzy wezmą udział w co najmniej 3 biegach (z wyjątkiem Biegów Deptaka). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 60 tys. złotych.

W Festiwalu Biegowym najbardziej rozbiegane rodziny mogą wziąć udział w konkursie "Najszybsza rodzina w Polsce". Ich rywalizacja odbywać się będzie w ramach imprez biegowych Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. Nagrody finansowe otrzyma sześć pierwszych drużyn. Nagroda główna to 3000 zł.

Doświadczeni biegacze odradzają jedzenie przed startem ciężkich potraw a na kolację przed startem zalecają udział np. w "pasta party".

W sobotę 7. września na scenie głównej na krynickim deptaku dla uczestników Festiwalu Biegowego wystąpi gwiazda polskiego rocka - zespół Budka Suflera.
Organizatorem Festiwalu Biegowego i konkursu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Zapisy do poszczególnych konkurencji przyjmowane są elektronicznie na stronie Festiwalu oraz na miejscu w Krynicy.

 

Krynica-Zdrój - typowe miasteczko turystyczne w malowniczej części południowej Polski - położona jest zaledwie 150 km od Krakowa, a sąsiaduje m.in. z Muszyną, Tyliczem, Żegiestowem i Wierchomlą. Jest więc idealną bazą wypadową do zwiedzania tej części Beskidu Sądeckiego z jego licznymi atrakcjami – architektonicznymi i przyrodniczymi. Będąc w Perle Uzdrowisk Polskich Krynicy-Zdroju warto zapoznać się z urokami Doliny Popradu. To jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, a mówi się, że trzeci na świecie po fiordach norweskich pod względem widoków krajobrazu. Z Krynicy-Zdrój można również w relatywnie krótkim czasie odwiedzić Słowację. Więcej na temat Krynicy-Zdrój tutaj.

www.krynica.pttk.pl

www.festiwalbiegowy.pl

www.runningfestival.pl

{jumi [*6]}

 

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL