wtorek, listopad 29, 2022
Follow Us
sobota, 31 sierpień 2013 14:12

Skoczyć jak Bond, James Bond Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skoczyć jak Bond, James Bond http://planergo.com

Żeby wcielić się w postać słynnego agenta 007 wystarczy dotrzeć nad tamę Verzasca. W filmie „GoldenEye" Pierce Brosnan wykonał z niej najsłynniejszy skok świata na bungee. Biegnąc wzdłuż krawędzi tamy, rzucił się w dół, wykonując najbardziej spektakularny skok na bungee w historii kina. Będąc w Szwajcarii można spróbować powtórzyć jego wyczyn.

Tama na rzece Verzasca została zbudowana na początku lat '60. Mierzy 220 metrów i jest czwartą najwyższą budowlą tego typu w Szwajcarii. Po sukcesie w filmie, właściciele udostępnili tamę firmie organizującej skoki na bungee.

Miłośnicy adrenaliny mogą zdecydować się na jeden z czterech typów skoku, które są tam oferowane.

Bungy Jumping  w stylu Jamesa Bonda - dokładnie taki jak w filmie "Goldeneye" jest najsłynniejszym skokiem na bungee świata, również rekordowym jeśli chodzi o wysokość.  Scenę końcową filmu kręcono dokładnie tu, na tamie Verzasca położonej na terenie najdalej wysuniętego na południe kantonu Szwajcarii - Ticino (Tessin). W kręceniu scen uczestniczyli fachowcy z Bogner-Film, twórcy m.in. filmu „Fire, Ice & Dynamit".

Bungy Jumping 007 - najsławniejszy skok na bungee świata - na tamie Verzasca polecany jest jako idealny na pierwszy skok: człowiek rzuca się jak szczupak głową w dół, mając obie nogi związane specjalną taśmą. Przed skokiem każdy ze śmiałków musi przejść krótku kurs treningowy, ważyć nie więcej niż 115 kg i raczej powinien zdjąc okulary.

Cena najsłynniejszego skoku świata - "007 Goldeneye" na tamie Verzasca - CHF 195.00 - CHF 255.00 (od ok. 158 do 207 euro).  Nieco droższy jest skok, który zapewnia po skoku lot w górę i ponowny spadek. Ale to już dla osób o wyjątkowo mocnych nerwach i nie zalecany podczas pierwszego w życiu skoku.

Można również zdecydować się za podobną cenę na skok w stylu agenta 007 nocą, ze światłami reflektorów, płonącymi pochodniami i specjalna muzyką. Jest on jednak przeznaczony dla osób o wyjątkowo mocnych nerwach.

 

Zdjęcia do filmu "GoldenEye" realizowano w Petersburgu, Arecibo, Vega Baja i Manatí (Portoryko), Londynie, Epsom, Leavesden Studios i Salisbury Plain, na Lazurowym Wybrzeżu, w departamencie Delta Rodanu, Gréolières i Alpach Nadmorskich (Francja), Monte Carlo (Monako) oraz na tamie Verzasca Dam, w kantonie Ticino i Alpach (Szwajcaria).

Tama Verzasca w Ticino (Szwajcaria) tworzy zbiornik na rzece Verzasca - Lago di Vogorno - jezioro niedaleko miejscowości Tenero. Zaporę Verzasca zbudowano w latach 1961-65. Powierzchnia lustra wody wynosi 1.68 km ².
http://www.trekking.ch/de/bungy/faq-007-bungy-jump

{jumi [*6]}

a