środa, luty 08, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/14216.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/14216

Nawrocki

poniedziałek, 29 lipiec 2013 11:21

Wielkie żaglowce w Szczecinie! Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wielkie żaglowce w Szczecinie! www.tallships.szczecin.eu

Finał regat wielkich żaglowców The Tall Ships Races 2013 odbędzie się od 3 do 6 sierpnia w Szczecinie. To największa w Polsce wakacyjna impreza, która przyciągnie ponad sto najpiękniejszych jednostek i setki tysięcy ludzi.

Regaty rozpoczęły się w na początku lipca w duńskim Aarhus, a trasa prowadzi przez Helsinki, Rygę aż do Szczecina. Dotychczasowe etapy były widowiskowe, przy dużych falach i słabych wiatrach największe znaczenie miała strategia. Na podium I etapu stanął "Dar Szczecina" z kapitanem Jerzym Szwochem - załoga zdobyła III miejsce w klasie C. Wśród pozostałych zwycięzców nie było niespodzianek, wygrali faworyci, którzy przez cały wyścig utrzymywali się na czele: w klasie A "Statsraad Lehmkuhl", w klasie B "Morning Star of Revelation", w klasie C "Ebb Tide" i "Akela" w klasie D. W poniedziałek zaczyna się II etap The Tall Ships Races 2013 z Rygi do Szczecina, metę wyznaczono na wysokości Świnoujścia.

Szczeciński finał regat organizowany jest pod auspicjami brytyjskiej organizacji Sail Training International, promującej wychowanie młodych ludzi pod żaglami. W Szczecinie zacumują "Fryderyk Chopin" (zwycięzca TSR 2012), "Dar Młodzieży", meksykański "Cuauhtemoc", rosyjski kolos "Kruzenshtern", "Shabab Oman" z Omanu oraz "Cisne Branco" z Brazylii. Wszystkie żaglowce będzie można zwiedzać do nocy. Finał regat to również doskonałe koncerty: 3 sierpnia koncert Eska Music Awards 2013, 4 sierpnia koncert kanadyjskiej piosenkarki Nelly Furtado.

W programie znalazły się również wielki "Jarmark pod Żaglami", atrakcje dla dzieci, koncerty szantowe i wiele innych wydarzeń.

W 2007 roku miasto Szczecin było już gospodarzem TSR, zlot zakończył się wielkim sukcesem: dwa miliony turystów, miliony widzów przed telewizorami. STI chwaliło prezydenta Szczecina Piotra Krzystka za rozwój żeglarstwa i edukację wśród młodzieży.

Patronat Honorowy nad The Tall Ships Races Szczecin 2013 objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Program: http://tallships.szczecin.eu/pl/co-gdzie-kiedy/program
Mapa: http://tallships.szczecin.eu/pl/co-gdzie-kiedy/mapa-imprezy

{gallery}14216{/gallery}
{jumi [*6]}

 

a