środa, wrzesień 23, 2020
Follow Us
niedziela, 28 lipiec 2013 07:23

Do Egiptu? Nie teraz! Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Do Egiptu? Nie teraz! www.egypt.travel

Egipt, jeden z ulubionych przez Polaków kierunków wakacyjnych podróży, staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem na wypoczynek.

Wprawdzie, jak zapewniają polskie władze, w kurortach takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh jest bezpiecznie i można tam wypoczywać, ale już dalsze wycieczki zdecydowanie nie są dobrym pomysłem, a już najmniej wskazane są wyjazdy do Kairu. Tak więc rafy koralowe Morza Czerwonego są dla nas dostępne, gorzej z piramidami. Również przebywając w kurortach oddalonych od stolicy Egiptu, np. na półwyspie Synaj, lepiej nie wyruszać poza kurort. Jak pamiętamy półwysep Synaj, nawet w bardziej spokojnych czasach, był miejscem porwań turystów.

Komunikat zamieszszczony na stronie MSZ brzmi następująco:

"W związku z zaplanowanymi na najbliższe dni demonstracjami i możliwością eskalacji sytuacji bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkie podróże do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich Egiptu. Obywatele polscy przebywający w Egipcie w takich właśnie skupiskach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się w najbliższych dniach do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca w szczególności unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów, centrów handlowych oraz monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej Ambasady RP w Kairze i informacji w mediach lokalnych. Wszystkie osoby przebywające w Egipcie powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z Ambasadą RP w Kairze po numerami telefonów: +201024626010 lub +201005485500.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznaje jednocześnie za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym. Osobom przebywającym w kurortach Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu.".
http://www.msz.gov.pl/pl/

{jumi [*6]}

a