niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/14146.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/14146
wtorek, 23 lipiec 2013 15:15

Przystanek Woodstock 2013 Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przystanek Woodstock 2013 Fot. galeria http://lukmuzakowa.com.pl

Lubuskie zamierza wykorzystać Przystanek Woodstock do promocji regionu, zapewniając, że potrafi nakarmić zarówno duszę jak i ciało uczestników Przystanku.

Podczas Przystanku Woodstock przyjeżdża do nas 500 tys. osób! Chcemy pokazać im województwo lubuskie – mówiła Agnieszka Siarkiewicz, Dyrektor Gabinetu Zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

Lubuskie zaprezentuje się m.in. w Akademii Sztuk Przepięknych, natomiast w swojej strefie pokaże, że jest zieloną krainą nowoczesnych technologii.

W dużym namiocie ASP członkowie Inicjatywy Scenicznej FRUUU poprowadzą czterodniowe warsztaty szkoleniowe dla osób, które chcą spróbować swoich sił na scenie. W Akademii zabrzmi muzyka grupy Mazowsze oraz Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, który w tym roku świętuje 60-lecie istnienia. Zespół wystąpi 31 lipca o godz. 19.30 w ASP. Niespodzianka czeka także na miłośników muzyki filmowej. Adam Bałdych razem z Jacobem Karlzonem spróbują udźwiękowić film niemy na żywo, podczas emisji 31 lipca, punktualnie o północy!

W lubuskiej strefie znajdą się:

• komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu (Region Lubuski jest liderem w Polsce, jeśli chodzi o dostęp do szerokopasmowego Internetu);

• sferyczny ekran w technologii 3D z rowerem treningowym;

• skrzynka pocztowa, dzięki której będzie można wysłać kartkę z Lubuskiego zaprojektowaną przez WOŚP;

• torby ekologiczne, na których będzie można zaprojektować swój wizerunek krowy;

• namiot „Zdrowe Lubuskie", gdzie dowiemy się jak zapobiegać HIV i dlaczego nie warto zabierać organów do nieba.

W Strefie Szerokopasmowego Internetu każdy będzie miał również możliwość zgrania zdjęć i wysłania ich do najbliższych, czy też zamieszczenia na portalach społecznościowych. Będzie też Infokiosk promujący fundusze europejskie, dzięki któremu woodstockowicze przekonają się, że Lubuskie pięknieje także za sprawą funduszy europejskich.

 

Tylko tu
Będąc na Przystanku warto spróbować tradycyjnych lubuskich potraw, m.in. chleba na zakwasie na liściu chrzanu lub kapusty, wędlin, kiełbas, szynki, smalcu, ogórków małosolnych, zupy dyniowej, kapuśniaku, żurku, szynki w chlebie pana Stanisława Mikanowicza z Przytocznej, serów kozich z gospodarstwa agroturystycznego w Siedlisku, soków tłoczonych z sadu w Solnikach lub „Lodów babci Mani" pani Jadwigi Czerwczak z Kiełpina.

Na wszystkich uczestników Przystanku czeka też lubuskie regionalne mleko, które - jak twierdzą gospodarze - ma najwięcej białka! Na Woodstocku będzie kilka tysięcy ćwierćlitrowych kartoników mleka naturalnego i smakowego. Będzie je można próbować w strefie lubuskiego, w „Woodstockowej strefie sportu". Na „Lubuskiej Łące" znajdą się figury krów pomalowane w barwy województwa lubuskiego, na których każdy z gości będzie mógł się podpisać. Przeprowadzone zostaną również konkursy, gry i animacje związane z tematyką krów, a na stoisku będzie rozdawane mleko lubuskie.

Dlaczego krowy? Lubuskie przebija średnią krajową w produkcji mleka tysiąc razy! Wg danych Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, województwo lubuskie jest najlepsze w kraju w przeciętnej produkcji mleka od każdej ocenianej krowy. W 2012 r. w woj. lubuskim pogłowie bydła mlecznego wynosiło ok. 19,2 tys. sztuk, a przeciętna roczna wydajność krowy wynosiła około 8,5 tys. kg mleka. Z danych Federacji wynika, że najbardziej wydajne w województwie są krowy ze stad w powiecie wschowskim, zielonogórskim i żarskim.

 {gallery}14146{/gallery}

Co warto zobaczyć w Lubuskiem - Krainie mlekiem płynącej?
• Międzyrzecki Rejon Umocniony - Unikalny w skali europejskiej zespół fortyfikacji, porównywalny do słynnej francuskiej „Linii Maginota". Podziemia kryją w sobie mnóstwo tajemnic, są także największym zimowiskiem nietoperzy w Polsce. W części podziemi utworzono rezerwat „Nietoperek".
• Park Narodowy „Ujście Warty" - Najmłodszy narodowy park w Polsce. Raj dla miłośników ptaków. Na obszarze Parku stwierdzono 248 gatunków ptaków, z czego stwierdzono lęgi 160 gatunków. Symbolem parku jest gęś zbożowa.

• Zieloną Górę - zielonogórski rynek, Park Winny wraz z Palmiarnią, Muzeum Wina, Muzeum Dawnych Tortur, Święto Winobrania (7-15.09.2013 r.), szlak Bachusików – małych figurek Bachusa;
• Gorzów Wlkp. - bulwar położony nad Wartą z volierą dla egzotycznych ptaków, placem zabaw dla dzieci, strefą atrakcji z zegarem słonecznym oraz płytką sadzawką;

• Geopark Łuk Mużakowa - unikalny wytwór działalności lądolodu widoczny z kosmosu i najpiękniejsza na świecie morena czołowa w kształcie podkowy, otoczona różnokolorowymi jeziorkami. Pierwszy polski geopark posiadający status geoparku europejskiego.

• Park Mużakowski – wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park położony zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej z licznymi pieszymi szlakami, rowerowymi i konnymi. To jeden z najznakomitszych przykładów sztuki ogrodowej XIX wieku w Europie.

• Twierdza Kostrzyn – obiekt o niepowtarzalnym klimacie tajemniczości, szczególnie przyciągający do siebie historyków, poszukiwaczy przygód i skarbów. Budowla jest opuszczonym zabytkiem dawnej sztuki militarnej z niezliczonymi ilościami podziemnych przejść i kryjówek.
• Łagów – jedna z najpiękniejszych miejscowości Ziemi Lubuskiej, położona na przesmyku dwóch jezior. Na wzgórzu otoczonym parkiem wznosi się zamek zbudowany w XIV wieku przez Zakon Joannitów;
• Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie – najwyższa rzeźba przedstawiająca Jezusa Chrystusa na świecie. Budowla wyglądem nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Pomnik waży prawie 470 ton i jest wysoki na 36 metrów.

• Lubuski Szlak Wina i Miodu - to pierwszy w kraju szlak wina i miodu, zaplanowany przez lubuskich winiarzy i pszczelarzy. Lubuskie wina słyną ze swoich wyjątkowych smaków, a tutejsze miody i wyroby pszczelarskie stosowane nie tylko w celach spożywczych, ale również leczniczych.

• Park Miłości im. doktor Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach – niezwykłe, magiczne miejsce wśród królewskich lasów. Na szczególną uwagę zasługują znajdujące się w parku liczne rzeźby, które nawiązują do tematyki miłości – partnerskiej i rodzicielskiej.

www.lubuskie.pl/woodstock

www.wosp.org.pl
www.lubuskie.pl

Więcej w tej kategorii: « Lepiej wiedzieć! Egzotyka bez ryzyka »

a