poniedziałek, lipiec 22, 2024
Follow Us
środa, 03 lipiec 2013 10:57

iPolak - pobierz przed wyjazdem Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
iPolak - pobierz przed wyjazdem www.msz.gov.pl

Bezpłatna aplikacja iPolak, którą przygotowało i aktualizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, ułatwia dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą i wskazuje na mapie drogę do najbliższej z nich.

W aplikacji IPolak można znaleźć aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Dzięki iPolakowi polscy turyści uzyskują porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

iPolak jest mobilną wersją książkowego poradnika „Polak za granicą", wydawanego przez MSZ od 1996 roku, a później udostępnianego w wersji internetowej. Teraz informacje przydatne w każdej podróży są dostępne także w wersji na smartfony i tablety firmy Apple oraz z systemem Android.

iPolaka można pobrać w AppStore oraz Google Play. Aplikacja przygotowana i aktualizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP działa również w wersji offline, ale do pobrania najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z interentu.

Aplikacja zawiera:

• opisy krajów świata,

• dane teleadresowe polskich placówek za granicą wraz z mechanizmem wyznaczania trasy na mapie do wybranej placówki,

• zestaw niezbędnych informacji potrzebnych w podróży, dotyczących m.in. wiz, bezpieczeństwa,

• ostrzeżenia MSZ o niebezpieczeństwach na świecie,
• przycisk S.O.S, który ułatwi szybki kontakt z polską placówką dyplomatyczną.

www.msz.gov.pl

www.poradnik.poland.gov.pl

{jumi [*6]}

a