wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.
poniedziałek, 08 kwiecień 2013 10:43

Wiosna Filmów Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Pozycja Dziecka" fragment filmu "Pozycja Dziecka" fragment filmu

Wszystkie najlepsze filmy pokazywane na festiwalach filmowych w Wenecji, Moskwie, Cannes, Sundance, Berlinie, będzie można zobaczyć teraz w warszawskim kinie Praha, w którym właśnie rozpoczyna się przegląd filmowy pt: „ Wiosna Filmów".

 

Festiwal filmów „Wiosna Filmów"organizowany jest już po raz 19 i stanowi kontynuację festiwalu pt: „Lato Filmów", który wcześniej organizowany był w Kazimierzu nad Wisłą i w Toruniu a od 2008 roku w Warszawie.

W trakcie imprezy będą pokazywane filmy, które wcześniej odnosiły sukcesy na festiwalach międzynarodowych. Po raz pierwszy w Polsce pokazywany będzie film Kim Ki-duka pt: „Pieta" oraz film „Hannah Arendt" w reżyserii Margarethe Arendt. Ponadto na uwagę zasługuje zwycięzca festiwalu w Berlinie, film Calina Petera Netzera pt: „Pozycja Dziecka" i laureat Złotego św. Jerzego pt: „Junkhearts" Tinge'a Krishanana.

Festiwal będzie trwał przez tydzień. Na zakończenie festiwalu do Warszawy przyjedzie Calin Peter Netzer, zdobywca złotego niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.
Wszystkich fanów filmów bardzo serdecznie zapraszamy do kina Praha.

Warszawa ul. Jagielońska 26

8-15 kwietnia 2013

Bilety w cenie: 7zł

{jumi [*7]}

 

a