środa, styczeń 26, 2022
Follow Us
środa, 06 marzec 2013 00:09

Cesaria Evora - Măe Carinhosa

Napisane przez m.b./mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na płycie "Măe Carinhosa" znalazło się 13 nigdy wcześniej niepublikowanych utworów zmarłej ponad rok temu niepowtarzalnej wokalistki.

W tym pierwotna wersja morny “Sentimento” zarejestrowanej w 2003 (którą poźniej Cesaria nagrała ponownie i umieściła na ostatnim albumie - “Nha Sentimento”). Album - "Măe Carinhosa" (Matczyne uczucie) zawiera kompozycje ulubionych muzyków Cesarii pochodzących z jej rodzinnego archipelagu: Teofilo Chantre (Măe Carinhosa), B. Leza (fantastyczne mocny; Dor di Sodade oraz Talves), Manuel de Novas, Gregorio Gonçalves, Nando da Cruz (Petit Pays, Tchon de França, Esperança). Posłuchamy też  śpiewanego po hiszpańsku bolera Dos Palavras, które po raz pierwszy wykonane zostało w Meksyku w 1962 r. przez Los Bribones (The Rascals). Cesaria postanowiła dodać ten utwór do swojego repertuaru ku radości Hiszpanów odwiedzających Bay of Mindelo, w czasach gdy jeszcze występowała w barach na rodzinnych Wyspach Zielonego Przylądka. “Măe Carinhosa” to muzyczna podróż - od czasów, gdy diva nagrywała album “Cabo Verde” w 1997 r. aż po kończący płytę utwór “Rogamar” z 2005 r. Głos Cesarii i tym razem zabiera nas w kolejną podróż pełną nostalgii. Zupełnie, jakby nadal była wśród nas.
Album “Măe Carinhosa” dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowe CD z 13 utworami oraz wersja Deluxe (CD+DVD - 60 min. niepublikowany wcześniej występ „live”)
Premiera 5.03.2013
Informacje wg www.empik.com, Wydawnictwo Sony Music Poland
{jumi [*7]}

a