czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 14 luty 2013 14:42

Wycieczkowiec ma kłopoty Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wycieczkowiec ma kłopoty www.holidaycheck.pl

Luksusowe pływające resorty są alternatywą dla znużonych stacjonarnymi pobytami podróżnych lub amatorów niebanalnych metod spędzania wolnego czasu.

Codziennie po morzach całego świata pływa nieprzebrana liczba statków wycieczkowych o różnym standardzie. Rejs wycieczkowcem kosztuje od ok. 230 euro do 2600 i więcej za osobę. Czasem taka podróż może być naprawdę niezapomniana.

Od niedzieli, u wybrzeży Meksyku dryfuje statek "Carnival Triumph" z 3143. pasażerami i 1086. członkami załogi na pokładzie. Pożar, który wybuchł w niedzielę w maszynowni, unieruchomił silniki statku. "Carnival Triumph" wypłynął na kilkudniowy rejs z Galveston w Teksasie i miał wrócić do portu w poniedziałek. Teraz wszyscy czekają na statek ratunkowy, który ma go odholować do meksykańskiego portu Progreso, skąd pasażerowie mają w środę wrócić samolotem do USA. Jak donosi NBC jeden z pasażerów: "Na statku sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna" - nie działa klimatyzacja, brakuje wody, jedzenia i jest gorąco. Wysokie fale utrudniają akcję ratunkową. Jak widać na filmie statek miał swoich fanów:

Wprawdzie statek nadal figuruje w ofertach rejsów, ale jego kolejne dwa kursy odwołano. Carnival Triumph zbudowano w 1999 roku. Jak wynika z wpisów pasażerów oceniających statek: "Lata świetności dawno minęły!" (styczeń 2013 r.).

{jumi [*6]}

 

a