niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
sobota, 02 luty 2013 13:31

2013 rokiem turystyki wodnej Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2013 rokiem turystyki wodnej http://wrotalubuskie.eu

W województwie lubuskim rok 2013 ogłoszono rokiem turystyki wodnej. Oficjalnie nastąpiło to podczas styczniowej konferencji w Zielonej Górze "Turystyka militarna, turystyka wodna - Lubuskie zaprasza"!

Lubuskie jest  "krainą wody", z rzekami i fantastycznymi jeziorami, których jest ponad 500. Od dwóch lat kolejne lata dedykuje wybranemu rodzajowi turystyki: rok 2011 - aktywna, 2012 - militarna, 2013 - wodna.

Bunkry MRU zdobycły w 2012 roku najważniejszą nagrodę dla produktu turystycznego podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Poznaniu. "Bunkry są sercem militarnych pozostałości dziejowych na terenie naszego regionu. Od dziesięciu lat dokonujemy zmian, wzbogacamy ofertę i rozbudowujemy infrastrukturę, a to sprawia, że produkt jest coraz atrakcyjniejszy dla turystów i to docenili jurorzy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Możemy być dumni!" - powidział burmistrz Międzyrzecza Tadeusz Dubicki.

Międzyrzecki Rejon Umocniony to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko–polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna. Tylko w 2012 roku muzeum odwiedziło 45 tys. turystów z całego świata.

Najblizszym projektem do realizacji przez gminy jest "Odra dla turystów 2014".
http://lubuskie.pl

{jumi [*6]}

a