piątek, październik 18, 2019
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 84.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
wtorek, 06 listopad 2012 00:00

Europejski Kongres Gospodarczy Featured

Written by AM
Rate this item
(0 votes)
Europejski Kongres Gospodarczy www.eecpoland.eu

V Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 14-16 maja 2013 r. w Katowicach. Imprezami towarzyszącymi kongresowi będą: Europa w świecie i Sprawdzona koncepcja - nowe pomysły.

Europejski Kongres Gospodarczy jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich. W blisko stu sesjach bierze udział kilkuset panelistów. Co roku mamy zaszczyt gościć komisarzy unijnych, premierów państw europejskich i przedstawicieli polskiego rządu. Każdy Kongres to spotkanie najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii. Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wydarzenia Kongresu relacjonuje co roku kilkuset dziennikarzy. Moderatorami sesji i debat są znani publicyści gospodarczy.

Organizatorzy dokonują wyboru tematów sesji i debat  po konsultacjach z przedstawicielami środowisk gospodarczych i politykami, specjalizującymi się w zagadnieniach ekonomicznych. Stałe nurty tematyczne to: energetyka i polityka energetyczna, przemysł i innowacyjność, finanse, problematykę samorządową i rozwój regionalny, transport i komunikację. Prace nad agendą przyszłorocznego Kongresu nadal trwają, a dokument wciąż ma charakter otwarty. Można zgłosić tematy o których w maju 2013 r. będą dyskutować uczestnicy kongresu. Propozycje dotyczące zakresu tematycznego można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jako datę zamknięcia merytorycznych prac nad tematyką Kongresu ustalono 10 grudnia br.

Nowym kongresowym projektem jest Roadshow po Europie Centralnej. Konferencje organizowane od stycznia 2013 r. kolejno w trzech stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej (Bratysława, Praga, Budapeszt) będą źródłem treści dla kongresowych obrad i okazją do spotkań i dyskusji o współpracy gospodarczej w ramach Grupy, o roli krajów Europy Centralnej w Unii Europejskiej. W formułę dni specjalnych ujęto drugie (po ubiegłorocznym) Forum Unia Europejska-Chiny i pierwsze Forum Unia Europejska-Afryka. Organizatorem Kongresu jest Grupa PTWP. 

www.eecpoland.eu

{jumi [*9]}

 

Read 927 times Last modified on wtorek, 06 listopad 2012 14:28