piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
środa, 17 październik 2012 06:15

Startuje Amgen Scholars Wyróżniony

Napisane przez AK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Startuje Amgen Scholars www.amgenscholars.com

Od listopada Fundacja Amgen rozpoczyna nabór do piątej edycji Programu Amgen Scholars, w którego ramach studenci – młodzi naukowcy z Polski – będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), w Instytucie Karolinska (Szwecja) lub na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Od początku listopada 2012 roku studenci medycyny, farmacji, biologii, biotechnologii, bioinżynierii, chemii oraz kierunków pokrewnych będą mogli składać wnioski aplikacyjne do programu, który adresowany jest do osób ambitnych, utalentowanych, z dobrymi wynikami w nauce, chcących rozwijać swoje umiejętności, a w przyszłości rozpocząć studia doktoranckie. Program Amgen Scholars, jeden z nielicznych tego typu programów na świecie, umożliwia prowadzenie projektów badawczych w międzynarodowym środowisku jeszcze podczas studiów.

"O rynkowym sukcesie Amgen przesądziło nastawienie organizacji na innowację. Od lat wspieramy innowacyjne projekty badawcze tam, gdzie mają swoje korzenie: na uczelniach. Wierzymy, że wspierając młode, zdolne osoby, budujemy kapitał intelektualny. Cieszę się, że polscy studenci tak chętnie korzystają z szansy na rozwój i zdobycie nowego doświadczenia, jaką daje Program Amgen Scholars" – mówi Jarosław Lange, Dyrektor Generalny firmy Amgen.
Program uruchomiono w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. Po rozpoczęciu w 2009 roku edycji europejskiej w programie, w ciągu kilku lat wzięło udział ponad 1800 studentów z 440 uczelni w Europie i Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku uczestniczyło w nim 77 studentów z Europy. Program Amgen Scholars ma umożliwić studentom zdobywanie praktycznych umiejętności i udział w projektach badawczych pod opieką najbardziej utytułowanych naukowców. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych inicjatyw naukowych tego typu. Jego uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w programie, w którym jedynymi kryteriami są wiedza, umiejętności i zaangażowanie. Budżet programu wynosi ponad 34 mln dolarów.

By wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz aplikacyjny oraz przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia naukowe. Studenci zgłaszają się bezpośrednio do wybranej uczelni, która ocenia kandydata według określonych przez siebie kryteriów. Nabór wniosków trwa do końca stycznia 2013 roku.
Patronat honorowy nad Programem Amgen Scholars objęło ponownie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fundacja Amgen
Scholars ściśle współpracuje również z polskimi uczelniami wyższymi oraz organizacjami studenckimi, m.in. z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

www.amgenscholars.eu 

{jumi [*9]}

 

Czytany 1563 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 październik 2012 07:03

a