niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
sobota, 13 październik 2012 10:51

"The End", Unsound Festival 2012 Wyróżniony

Napisane przez AK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"The End", Unsound Festival 2012 wwwunsound.pl

Jeżeli chcecie usłyszeć niekonwencjonalne trendy w muzyce elektronicznej i eksperymentalnej, to krakowski festiwal Unsoud jest dla Was! Tak twierdzą znawcy festiwalu, którego początek zapowiadany jest na niedzielę, na godz. 19:30 w Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15). To już dziesiąty festiwal Unsound, tym razem pod hasłem „THE END".

Unsound 2012 rozpocznie się od maratonu filmowego w Kinie pod Baranami, przygotowanego przez duet Jigoku i koncertu KTL (Stephen O'Malley & Peter Rehberg). Repertuar festiwalu będzie krążyć wokół tematu apokalipsy.

 

Założony w 2003 r. w Krakowie festiwal muzyki postępowej Unsound odbywa się pod koniec października każdego roku w Krakowie. Mniejsze wydarzenia odbyły się w Pradze, Warszawie, Bratysławie, Kijowie i białoruskim Mińsku. Twórców festiwalu Unsound interesuje idea ponadgranicznej współpracy, oraz budowanie pojęcia festiwalu jako narzędzia umożliwiającego zlecanie i rozwijanie nowych projektów muzycznych i artystycznych. Równie ważnym zadaniem jest promowanie muzyki twórców z Polski, i bardziej globalnie – twórców pracujących na wschód od Berlina. Produkcją festiwalu Unsound zajmuje się krakowska non-profitowa Fundacja Tone – Muzyka i Nowe Formy Sztuki.

Koncerty w dniach 14-21 października będą odbywać się w nietypowych miejscach Krakowa. Festiwalowi towarzyszyć będą projekcje filmowe, panele dyskusyjne czy performance.

Wybrane wydarzenia:

18.10 (Kościół św. Katarzyny) - Tim Hecker And Daniel Lopatin

20.10 (Muzeum Inżynierii Miejskiej) - aTelecine

20.10 (Hotel Forum) - 186,000 Endings Per Second aka Bass Mutations; Impreza taneczna
21.10 (Klub Pauza) - V/VM

Informacje o biletach w biurze festiwalowym w Galerii Pauza (ul. Floriańska 18), czynnym w godz. 12:00-18:00 (w dni powszednie).

www.unsound.pl

{jumi [*7]}

 

 

 

a