środa, czerwiec 23, 2021
Follow Us
środa, 12 wrzesień 2012 06:04

Warszawska debata nt. energii

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawska debata nt. energii Fot. Maciej Pawlak

10-11 października 2012 r. w Warszawie odbędzie się IX Kongres Nowego Przemysłu. Poświęcony będzie strategicznym zmianom zachodzącym w polskim sektorze energii (energetyka/gaz). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele zarządów czołowych polskich i europejskich przedsiębiorstw, przedstawiciele rządu, parlamentu, administracji publicznej i mediów.

Organizatorzy Kongresu: Grupa PTWP, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl przewidują następujące tematy do dyskusji:

przyszły, docelowy, pożądany - kształt sektora energetycznego w Polsce; miks energii w Polsce na tle Europy; co dalej ze źródłami odnawialnymi? Kierunek gaz?; rynek energii w Polsce; czy jest miejsce w Polsce na nowe produkty energetyczne poza energią elektryczną?; smart utilities. Inteligentne sieci w polskiej energetyce; poziom zaawansowania technicznego polskich firm energetycznych na tle Europy; OZE - nowe, bardziej efektywne technologie;

Gaz z łupków - szansa dla energetyki?; w jakie źródła warto inwestować: wiatr, biogaz i biomasa, energia solarna, energia spadku wód?; rynek gazu - w kierunku liberalizacji; ciepłownictwo - biznes i regulacje; inwestycje w energetyce; projektowane rozwiązania prawne a optymalny model rynku dla inwestycji w wydobycie gazu z łupków; strategia dla projektu atomowego - główne aspekty: kwestia społeczna, koszty i finansowanie, wola i decyzja polityczna, realizacja (jakimi siłami, z jakim partnerem zagranicznym).

Pierwszego dnia Kongresu, w trakcie wieczornej Gali, będzie miała miejsce uroczystość wręczenia wyróżnień „Nowy Impuls”, podczas której przyznane zostaną wyróżnienia osobom i przedsiębiorstwom działającym na rzecz zmian i rozwoju polskiego sektora energetyczno-paliwowego.

{jumi [*9]}

a