czwartek, grudzień 09, 2021
Follow Us
czwartek, 16 sierpień 2012 10:08

Łódzkie centrum w nowych rękach

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Łódzkie centrum w nowych rękach www.manufaktura.pl

 

Union Investment Real Estate GmbH kupuje od Fonciere Euris, Rallye i Apsys ponad 80 proc. kompleksu handlowo-rozrywkowego Manufaktura.

Przejęcie jeszcze w br. przez łódzkiego centrum to jedna z największych transakcji na rynku centrów handlowych w Polsce. Apsys, dotychczasowy zarządca obiektu, będzie sprawować tę funkcję również po zakończeniu procesu akwizycji. Inne szczegóły dotyczące transakcji nie zostały ujawnione. W transakcji Union Investment korzysta z doradztwa Jones Lang LaSalle oraz kancelarii prawnej Hogan Lovells.

Manufaktura, o powierzchni najmu 112,5 tys. mkw. jest największym centrum handlowym w Polsce. Transakcja obejmuje 91.240 mkw. i nie dotyczy sklepu Leroy Merlin oraz wielosalowego kina Cinema City, które pozostaną w rękach obecnych właścicieli, czyli odpowiednio Leroy Merlin i Cinema City. Po sfinalizowaniu transakcji, planowanym na koniec 2012 r., Manufaktura stanie się częścią otwartego funduszu nieruchomości UniImmo: Deutschland. To pierwsza inwestycja tego funduszu w Polsce. Frank Billand, członek zarządu Union Investment Real Estate GmbH skomentował: - Dzięki aktywom o wartości ponad 7,5 mld euro, UniImmo: Deutschland ma możliwość zrealizowania tej spektakularnej transakcji inwestycyjnej, w wyniku której fundusz poszerzy swój portfel nieruchomości handlowych o jedno z trzech wiodących centrów w Polsce.

Zlokalizowaną w samym centrum Łodzi Manufakturę odwiedza rocznie około 20 mln klientów. Centrum posiada certyfikat ekologiczny BREEAM in Use. Wśród najemców kompleksu znajdują się m.in. Real, Saturn, H&M, C&A, Zara czy Van Graaf. Łącznie na terenie obiektu działa ponad 300 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.

{jumi [*9]}

 

a