piątek, grudzień 04, 2020
Follow Us
środa, 06 czerwiec 2012 11:51

Przegląd zespołów - Niemcy Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół Niemiec od lat należy do faworytów każdego turnieju, w którym bierze udział. Nie inaczej jest tym razem, lecz Niemcy zabłysnąć formą muszą już od pierwszego meczu.

Od 1972 roku niemieccy piłkarze nieprzerwanie startują w każdych Mistrzostwach Europy. Nasi zachodni sąsiedzi trzykrotnie wygrywali cały turniej. Ostatni raz miało to miejsce w 1996 roku. 4 lata temu Niemcy zdobyli wicemistrzostwo Europy, w finale ulegając ekipie Hiszpanii.

Eliminacje do mistrzostw piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie nie stanowiły dla Niemców poważnego wyzwania. Ukończyli je z kompletem zwycięstw, a średnia strzelonych przez Niemców bramek na mecz wynosiła 3,4. W swoim ostatnim meczu przed Euro spokojnie ograli reprezentację Izraela 2:0.  Z drugiego miejsca w tej grupie eliminacyjnej, ze znaczną stratą punktową do lidera, awansowała Turcja. Warto zaznaczyć, że tylko Hiszpanii udało się - tak jak Niemcom - przebrnąć przez eliminacje, nie przegrywając ani nawet nie remisując jednej rozgrywki.

Selekcjonerem reprezentacji Niemiec jest Joachim Löw, który swoje stanowisko objął w 2008 roku. Znany z wybuchowego temperamentu i energicznych gestów trener, dwa lata później zdobył ze swoją drużyną wicemistrzostwo świata. Świetny strateg i psycholog jest ukoronowaniem niemieckiego zespołu.

Drużyna Niemiec to znani i doświadczeni zawodnicy najlepszych klubów w Europie. Zawsze świetnie przygotowani kondycyjnie, grający do ostatniego gwizdka niemieccy piłkarze są dużym problemem dla każdej europejskiej drużyny. W swojej kadrze Niemcy mają wiele gwiazd - takich, jak: Manuel Neuer, Bastian Schweinsteiger, Mario Gomez czy Mesut Oezil. Warto też wspomnieć o mających polskie korzenie Miroslavie Klose i Lukasie Podolskim. Zawodnicy ci mimo, że w sezonie ligowym nie błyszczeli formą, na turniejach finałowych zawsze udowadniali swoją wartość.

Podczas Euro 2012 Niemcy zamieszkają w Gdańsku w hotelu Dwór Oliwski, a trenować będą na byłym stadionie Lechii. Pierwsze zmagania drużyna niemiecka rozpocznie 9 czerwca meczem z będącą w dobrej formie Portugalią. Wszystkie mecze grupy B to wyzwanie dla każdej z drużyn, ale ktoś będzie musiał odpaść. Z pewnością ani Holandia ani Dania nie poddadzą się bez walki.

{jumi [*9]}

a