Print this page
wtorek, 05 czerwiec 2012 12:59

Przegląd zespołów - Holandia

Written by Kos
Rate this item
(0 votes)

Holendrzy są uznawani za jednych z faworytów imprezy. Niestety dla nich, już od fazy grupowej przyjdzie im rywalizować z nasilniejszymi w Europie.

"Pomarańczowi" do tej pory mistrzami Europy zostali tylko raz, w 1988 roku, kiedy okazali się lepsi od drużyny Związku Radzieckiego. Później Holendrzy kilkakrotnie walczyli o miano najlepszych, niestety bezskutecznie. Na ostatnim turnieju już w ćwierćfinale zostali wyeliminowani przez świetnie grających Rosjan.

Holendrzy przeszli eliminacje "jak burza" i zakończyli je na pierwszym miejscu, wyprzedzając o trzy punkty drużynę Szwecji, z którą ponieśli jedyną porażkę w drodze do Euro. Holenderskim kibicom na długo pozostanie w pamięci mecz z San Marino. Ostatnia drużyna w rankingu FIFA straciła w meczu aż 11 bramek, nie zdobywając ani jednej.

Naszpikowana gwiazdami światowego futbolu drużyna Holandii przez wielu typowana jest jako zwycięzca całego turnieju. Trudno się dziwić, skoro w swoim składzie ma takich piłkarzy jak Arjen Robben, John Heitinga, Wesley Sneijder czy Robin van Persie. Skład Holandii to piłkarze z najwyższej półki. Trener Bert van Maarwijk wydaje się mieć prostą sytuację, gdyż takiej ławki rezerwowych jaką ma do dyspozycji, pozazdrościłby mu niejeden szkoleniowiec. Holender objął kadrę swojego kraju w lipcu 2008 roku, a w 2010 zdobył z nimi srebrny medal Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Holandii na czas Euro zamieszka w krakowskim hotelu Sheraton. Pewni swego rozegrają swój pierwszy w turnieju mecz z Danią, która wydaje się być outsiderem w grupie B. Przed Euro 2012 Holandia imponuje formą i skutecznością strzelecką. W ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy pomarańczowi gładko uporali się z Irlandią Północną, wygrywając 6:0. Jak zatem potoczą się losy Holdenrów podczas całego turnieju? Niewątpliwie mecze z Niemcami oraz Portugalią będą niezwykle zacięte i emocjonujące, ale ich wynik jest bardzo trudny do przewidzenia. Pozostaje nam tylko czekać.

{jumi [*9]}

 [module-{moduleid}] 

Related items

© 2019 KURIER365.PL