czwartek, styczeń 23, 2020
Follow Us
poniedziałek, 04 czerwiec 2012 11:08

Przegląd zespołów - Dania

Written by Kos
Rate this item
(0 votes)

Duńczycy skazywani są na pożarcie w grupie B. Bez wątpienia trafili do najsilniejszej grupy tych Mistrzostw. Czy jest coś co może ich uratować?

Reprezentacja Danii zdobyła Mistrzostwo Europy w 1992 roku, co jest do tej pory największym sukcesem tej drużyny. Wcześniej Duńczycy dwukrotnie plasowali się w najlepszej czwórce. 8 lat temu awansowali do ćwierćfinałów, a na ostatnim turnieju nie wyszli z grupy. Nie oznacza to jednak, że duńska drużyna w tym roku pozostaje całkowicie bez szans. 

Na ich korzyść przemawia turniej eliminacyjny do Euro 2012, gdzie poradzili sobie bardzo dobrze i awansowali z grupy z pierwszego miejsca, przed faworyzowaną drużyną Portugalii oraz Norwegią. Trener Morten Olsen ma do dyspozycji doświadczonych piłkarzy, grających na codzień w solidnych europejskich klubach. Wyróżniającymi się zawodnikami są Nicklas Bendtner oraz Nicklas Eriksen, którzy mają stanowić o sile ofensywnej całego zespołu. Dodatkowo w drużynie znajdują się klasowi obrońcy - tacy, jak Daniel Agger i Simon Kjær, którzy mogą się okazać solidną przeszkodą dla napastników.

Na czas Euro Duńczycy osiedlą się w Kołobrzegu w Hotelu Marine, a trenować będą na tamtejszym stadionie miejskim. W swoim ostatnim meczu sparingowym przed Euro podopieczni Mortena Olsena pokonali po dobrej grze Australię 2:0. Reprezentacja Danii może urwać cenne punkty swoim rywalom. Czy jednak obecna forma pozwoli im przeciwstawić się Holendrom, Portugalczykom i Niemcom? Wszyscy twierdzą, że nie, gdyż ich grupowi przeciwnicy zaliczani są do faworytów całego turnieju. My jednak nie skreślamy Duńczyków już na starcie. Piłka nożna to przecież sport, a tam wszystko się może zdarzyć.

{jumi [*9]}