piątek, grudzień 04, 2020
Follow Us
czwartek, 31 maj 2012 12:56

Przegląd zespołów - Rosja

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Swój drugi mecz na Euro 2012 Polacy zagrają właśnie z Rosją. Czy mamy się czego obawiać?

Drużyna ówczesnego Związku Radzieckiego zwyciężyła w pierwszych Mistrzostwach Europy w 1960 roku. Później trzykrotnie zajmowali drugie miejsca. Po 1990 roku Rosjanom nie szło już tak dobrze. Zakwalifikowali się w latach 1996 i 2004, ale swój udział zakończyli już na fazie grupowej. Wart odnotowania był występ Rosjan na ostatnich mistrzostwach, kiedy dotarli do półfinału, ale tam musieli już uznać wyższość Hiszpanów.

Trener Rosjan, Holender Dick Advocaat zapowiada, że jego podpieczni będą czarnym koniem rozgrywek. "Trenerski obieżyświat" ma naprawdę bogatą przeszłość. Był szkoleniowcem m.in. PSV Eindhoven, Zenitu Sankt Petersburg, jak również trenował reprezentacje Holandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej czy Belgii. Selekcjonerem Rosjan został w 2010 roku. W eliminacjach do Euro 2012 rosyjscy piłkarze wypadli bardzo dobrze i awansowali ze swojej grupy z pierwszego miejsca, ulegając tylko raz Słowacji (0:1). Siłą "Sbornej" jest niewątpliwie bardzo wyrównany skład, w którym nie brakuje gwiazd. Jedną z nich jest skrzydłowy Arsenalu Londyn, klubowy kolega Wojciecha Szczęsnego - Andrij Arshavin oraz napastik Zenitu Sankt Petersburg - Aleksandr Kierżakow. Rosjanie również liczą, że na czas mistrzostw zdąży się wykurować Igor Akinfiejew, uznawany za wielki talent bramkarski.

Rosyjska kadra będzie mieszkała w samym centrum naszej stolicy, w hotelu "Bristol". Głodni sukcesów Rosjanie rzeczywiście mogą sprawić niespodziankę w nadchodzącym turnieju. Lecz żeby tak było w pierwszym meczu muszą pokonać Czechów, co nie będzie prostym zadaniem.

a