piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
poniedziałek, 28 maj 2012 15:21

Mobilne Strefy Kibica wyruszą w czerwcu

Napisane przez Tadeusz Biernacki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna z ciężarówek podczas Fan City Tour Jedna z ciężarówek podczas Fan City Tour

Już na początku czerwca z Warszawy wyruszą Mobilne Strefy Kibica, które w ciągu 20 dni odwiedzą ponad 100 miast. Tam, gdzie zawitają, kibiców czeka szereg atrakcji – począwszy od kalamburów a skończywszy na... ślubach. 

Mobilne Strefy Kibica sprawią, że mieszkańcy wielu polskich miast poczują się gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Szereg gier, konkursów i zabaw uprzyjemni czas kibiców. Piłkarskie kalambury to jedna z atrakcji, z której mogą skorzystać osoby pragnące aktywnie spędzić czas. Podczas wizyty Fan City Tour w danym mieście będzie można także sprawdzić się w roli komentatora sportowego i przetestować swoją wiedzę na temat piłki nożnej. Organizatorzy przygotowali też szkolenia, na których pokazane zostanie, jak przygotować profesjonalny "makijaż kibica".

Mobilne Strefy Kibica będą czynne w godz. 15 - 23. W tym czasie fani sportu będą mogli przede wszystkim obejrzeć mecze Euro 2012 na dużym ekranie. W oczekiwaniu na wieczorną transmisję na żywo kibice będą mogli przypomnieć sobie "złote gole", czyli powtórki najciekawszych fragmentów ze spotkań Euro 2012. Będzie można również typować wyniki nadchodzących meczów. Ci, którzy sami chcieliby zagrać w piłkę nożną, będą mieli taką szansę. Chętni będą mogli rywalizować o najsilniejsze i najcelniejsze kopnięcie piłki na boisku pneumatycznym.

Podczas Fan City Tour ciężarówki wyposażone w rozkładane sceny będą kursować po całej Polsce. Kibice mogą więc liczyć na występy, konkursy i animacje. Goście Mobilnych Stref Kibica w czasie igrzysk będą mogli też wziąć ślub. I to jak najbardziej legalny. Ślub Kibica to możliwość zawarcia legalnego związku małżeńskiego, w stworzonej wspólnie z urzędem stanu cywilnego strefie ślubów.

W każdej Mobilnej Strefie Kibica nie zabraknie również czegoś dla podniebienia. W specjalnej strefie gastronomicznej będzie można zasmakować w przysmakach kibica. W każdej ze stref swój punkt ma mieć także stowarzyszenie "Nigdy więcej", które prowadzić będzie działalność edukacyjną dotyczącą walki z rasizmem i nietolerancją.

Mobilne Strefy Kibica będą odbywać się w pięciu miastach naraz. Wejście do Stref będzie bezpłatne. Fan City Tour wyruszy w Polskę 8 czerwca i będzie kursować do 2 lipca.

{jumi [*9]}

a