środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 16 kwiecień 2012 14:04

Policyjny pościg na granicy

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policyjny pościg na granicy www.sxc.hu

Policjanci z Rybnika po kilkunastominutowym pościgu zatrzymali czteroosobową grupę przestępców, która na terenie Czech dokonała napadu na Wietnamczyków. Napastnicy brutalnie pobili i razili gazem dwóch pracowników sklepu z alkoholem w Petrovicach koło Karviny. 

Do napadu doszło w czwartek, 12 kwietnia w czeskich Petrovicach. Rybniczanie brutalnie zaatakowali sprzedawcę i właściciela sklepu. Kiedy już obezwładnili swoje ofiary, zabrali ze sklepu kilka butelek z alkoholem i odjechali samochodem z miejsca zdarzenia w kierunku granicy. Dzięki dokładnym informacjom o sprawcach, które przekazali policjanci z Czech, funkcjonariusze rybnickiej drogówki zauważyli podejrzany pojazd zaraz po wjeździe do Polski. Audi, którym poruszali się sprawcy zostało zatrzymane po kilkunastu minutach pościgu, już na terenie Marklowic. Okazało się, że samochód został skradziony poprzedniego dnia z terenu Jastrzębia.

Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku 27-33 lat, oraz 29-letnia kobieta. Jak się okazało, najstarszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym. Podczas przesłuchań mężczyzna przyznał się do kradzieży kilkunastu samochodów. Kilka skradzionych pojazdów policjanci już odnaleźli i przekazali właścicielom.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące, natomiast 29-letnia kobieta, która wspólnie z nimi uczestniczyła w napadzie, została oddana pod policyjny dozór. Całej czwórce grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

{jumi [*9]}

a