środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 16 marzec 2012 00:04

Nowy Kloss

Napisane przez m.b./mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Film „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” wchodzi na ekrany polskich kin 16 marca. Szpiegowski film wojenny utrzymany został w klimacie legendarnego serialu „Stawka większa niż życie”, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W jego obsadzie znalazły się gwiazdy polskiego kina.

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda-Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

W obsadzie dzisiejszego „Klossa” znaleźli się m.in. Tomasz Kot, Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wojciech Mecwaldowski i Daniel Olbrychski oraz niezapomniani serialowi antagoniści Emil Karewicz i Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

Reżyseria: Patryk Vega („PitBull”)
Scenariusz: Władysław Pasikowski („Katyń”, „Psy”, „Kroll”)

 
Strona internetowa „Stawki większej niż śmierć”: www.kloss.pl.
Fanpage filmu na Facebooku: www.facebook.com/stawka.
{jumi [*7]}

a