niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
czwartek, 15 marzec 2012 16:04

Portfel kibica na 100 dni

Napisane przez cashcom.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Stadion Miejski we Wrocławiu Stadion Miejski we Wrocławiu fot.: Marek Przybyło/Aeroklub Wrocławski

Nie tylko piłkarscy kibice zacierają ręce na myśl, że do Euro 2012 dzieli ich okrągłe 100 dni. Europejskimi rozgrywkami żyją również przedstawiciele wielu branż, które już szacują zyski z napływu zagranicznych turystów.

 

Mistrzostwa w piłce nożnej są prawdziwą żyłą złota dla wielu podmiotów gospodarczych oraz prywatnych osób. Specjaliści są zgodni, że pojedynek będzie toczył się nie tylko na boiskach stadionów, ale również w sektorze usług turystycznych. Analitycy przewidują, że na organizacji mistrzostw może zarobić kilka milionów Polaków. Natomiast w czasie trwania Euro 2012 do naszego kraju może przybyć nawet od 800 tys. do miliona kibiców i turystów zagranicznych, którzy wydadzą łącznie ponad 800 mln zł.

 

Jak podkreśla Krzysztof Przybysz, ekspert Ekspres Kasy „Czas mistrzostw dla mieszkańców miast, w których będą odbywały się mecze będzie wymagał sporo rozwagi, jeśli chodzi o planowane wydatki. W branży hotelarskiej, gastronomicznej oraz komunikacyjnej spodziewane są duże podwyżki cen. Podczas trwania mistrzostw należy również dokładnie analizować promocje, których w tym okresie na pewno nie zabraknie."

Wzrost cen podczas trwania imprezy będzie głównie odczuwalny w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Właściciele lokali i kwater już zacierają ręce i windują ceny. Za nocleg u gospodarzy rozgrywek turysta zapłaci nawet dziesięciokrotnie więcej niż obecnie. Tańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bazy noclegowej danego miasta. Według UEFA zaliczają się do niej miejsca oddalone do dwóch godzin jazdy samochodem od centrum wydarzeń.

Więcej na cashcom.pl.

{jumi[*9]}

a