środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 21 grudzień 2011 11:24

Koncertowe Święta w Hydrozagadce

Napisane przez asz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncertowe Święta w Hydrozagadce materiały organizatora

Różne wigilie w tym tygodniu plenią się w postępie geometrycznym. Są też jednak okazją do dobrej zabawy – jak np. "Rodzinne Święta" w warszawskiej Hydrozagadce.

Podczas czwartej edycji corocznego koncertu "Rodzinne Święta" na scenie zobaczymy m.in. pomysłodawców imprezy, czyli The Spouds i Rachael. Pomysł tego rodzaju grudniowej imprezy zrodził się spontanicznie kilka lat temu i miał na celu zaprezentowanie najciekawszych gitarowych zjawisk na krajowej scenie niezależnej. Do tej pory na świątecznym koncercie w Hydrozagadce pojawili się m.in. Lora Lie, Setting the Woods on Fire, Plug & play, Crab Invasion czy Chasing the Sunshine.

Jeden z organizatorów imprezy, zespół The Spouds to istniejąca od 2008 roku grupa łącząca noise rocka i posthardcore równie wprawnie co zaangażowanie społeczne z melancholią i dekadencją. W 2009 roku zespół wydał ciepło przyjęty minialbum pt. "Serenity Is Only A Brainwave", który można było usłyszeć m. in. na falach radiowej trójki Spoudsi zyskali grono wiernych fanów dzięki surowej ekspresji i eksperymentalnemu zacięciu.

Podczas tegorocznej edycji "Rodzinnych Świąt" poza organizatorami usłyszymy świeżych debiutantów z Contra Contra oraz Saturday Tea. Dodatkową atrakcją będzie też premiera kolejnej EPki zespołu The Spouds oraz wigilijny bufet z tradycyjnym śledzikiem. Impreza rozpocznie się o godz. 20 występem Contra Contra, a potem na scenie pojawią się Rachael, The Spouds i Saturday Tea. "Rodzinne Święta" w warszawskiej Hydrozagadce (ul. 11 listopada 22) odbędą się 22 grudnia. Cena wstępu to 10 zł.

{jumi [*8]}

a