sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
piątek, 21 październik 2011 17:50

Aleksandra Kurzak z Lammermooru Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aleksandra Kurzak Aleksandra Kurzak mat. ze strony Aleksandry Kurzak

Aleksandra Kurzak zaśpiewa w warszawskiej Operze Narodowej w najbliższą niedzielę i we wtorek. Śpiewaczka pojawi się w stolicy między występami w Los Angeles, Nowym Jorku i Wiedniu.

Specjalnie dla Aleksandry Kurzak Opera Narodowa wznowiła inscenizację Michała Znanieckiego pt. „Łucja z Lammermooru”. Postanowiono raz jeszcze zagrać tę operę, żeby i polscy widzowie mieli okazję podziwiać śpiewaczkę w jej słynnej roli Łucji. Kilka miesięcy temu Kurzak zadebiutowała w tej roli w operze w Seattle. Po tym występie amerykańskie czasopismo „Opera Magazine” porównał polską artystkę do światowej sławy gwiazd – Marii Callas i Joan Sutherland. Aleksandra Kurzak wydała też w sierpniu swój pierwszy solowy album, który zebrał świetne recenzje.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – można powiedzieć o wszystkich polskich wielbicielach opery, którzy jeszcze nie widzieli (i słyszeli!) Aleksandry Kurzak na scenie. Teraz będą oni mogli nadrobić swoje zaległości. Już w niedzielę, a potem we wtorek będzie można zobaczyć śpiewaczkę w roli będącej dla niej największym wyzwaniem. Michał Znaniecki w swojej inscenizacji prowadzi grę z teatralną konwencją. Wszystko zaczyna się spokojnie i tradycyjnie. Dopiero później świat Łucji zostaje zdeformowany, a sama bohaterka czuje się w nim coraz gorzej. W końcu wpada w obłęd z powodu tragicznej miłości, która sprawia, że świat wydaje jej się zupełnie inny niż jest w rzeczywistości.

Oprócz Aleksandry Kurzak, która odwiedzi stolicę w przerwie między występami na scenach Los Angeles, wiedeńskiej Staatsoper i nowojorskiej Metropolitan, w Operze Narodowej zobaczymy Artura Rucińskiego, Rafała Siwka i włoskiego tenora, Francesca Demuro. Nie przegapcie tego wspaniałego wydarzenia!

 Aleksandrę Kurzak w „Łucji z Lammermooru” Donizettiego będzie można zobaczyć w niedzielę, 23 października i we wtorek, 25 października. Opera zaczyna się o godz. 19. Bilety są w przedziale cenowym 25-145zł. Opera Narodowa w Warszawie znajduje się na pl. Teatralnym 1.

{jumi [*8]}

a