sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
wtorek, 18 październik 2011 16:40

Kopenhaga w Warszawie

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nyhavn w Kopenhadze Nyhavn w Kopenhadze

W warszawskim klubie Powiększenie szykuje się duński wieczór – z książką i filmem „Submarino” na czele oraz last but not least koncertem zespołu Très.B. W Warszawie będzie Budapeszt? Nie, tu będzie Kopenhaga!

Czwartkowy wieczór w klubie Powiększenie zapowiada się obiecująco – nie tylko zapoznamy się z fragmentami książki „Submarino” Jonasa T. Bengtssona oraz filmem opartym na tym dziele, ale również obejrzymy zdjęcia z Kopenhagi oraz posłuchamy koncertu zespołu Très.B. Oby tylko starczyło na to wszystko jednego wieczoru!

Na samym początku zobaczymy film Thomasa Vinterberga „Submarino”, zrealizowany na podstawie książki o tym samym tytule. Film zdobył m. in. nominację do Złotego Niedźwiedzia. Ciekawostką jest fakt, że duński reżyser zasłynął pierwszym filmem z certyfikatem Dogma 95 (Festen). Sam manifest Dogmy napisał wraz z Larsem von Trierem. Po projekcji będzie okazja do dyskusji – nie tylko o filmie, ale również i o książce, i to z samym autorem. Jonas T. Bengtsson zadebiutował w 2005r. i od tego czasu pozostaje „niezwykłym nowym głosem duńskiej prozy”. Jego druga książka otrzymała nagrodę literacką P.O. Enquista 2010.

Na deser usłyszymy koncert zespołu Très.B. Rozpoczął on swoją działalność w duńskiej szkole muzycznej, choć nie do końca można go nazwać duńskim zespołem. Grupa składa się z polskiej wokalistki i basistki Misi Furtak oraz muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach. Sama nazwa zespołu odnosi się do muzyki klasy b – surowej i nieoszlifowanej. Są tacy, którzy twierdzą, że zespół gra melancholijny pop, ale tak naprawdę muzycy łączą wiele gatunków. Ważne jest jedno – świetnie wypadają na koncertach.

Wieczór 20 października pod hasłem „Kopenhaga-Warszawa-Kopenhaga” w klubie Powiększenie to możliwość poznania duńskiego filmu, literatury i muzyki. Jeśli jeszcze nie macie planów na czwartek, to warto zobaczyć Kopenhagę w Warszawie! Start: godz. 17.00. Adres: Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27.

{jumi [*8]}

a