środa, marzec 03, 2021
Follow Us
środa, 15 listopad 2017 12:19

Wspólne ćwiczenia we Wrocławiu

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wspólne ćwiczenia we Wrocławiu policja.pl

W jednym z włocławskich zakładów doszło wczoraj do wybuchu, ponieważ istniało zagrożenie rozszczelnienia się zbiorników z amoniakiem policja wstrzymała ruch na ulicach Zazamcza.

Pracownicy zakładu musieli pilnie się ewakuować. Całe szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.

Wczoraj (14.11.17) około 12.00 dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie o wybuchu, do którego doszło na terenie jednego z zakładów przy ul. Wysokiej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, w tym policyjni pirotechnicy. Sytuacja była bardzo poważna, mogło bowiem dojść do rozszczelnienia znajdujących się na terenie zakładu zbiorników z amoniakiem. Wszyscy pracownicy zostali pilnie ewakuowani. Ze względów bezpieczeństwa mundurowi wstrzymali ruch pojazdów i pieszych na ulicach: Wysoka, Wieniecka i Szpitalna.

Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Były to tylko ćwiczenia, w których uczestniczyli policjanci, przedstawiciele Urzędu Miasta ds. kryzysowych oraz przedstawiciele kierownictwa i pracownicy zakładu „RUN Chłodnia”. Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie procedur obowiązujących w przypadku zaistnienia zagrożenia, a także wypracowanie zasad współdziałania pomiędzy służbami i osobami odpowiadającymi za bezpieczeństwo na terenie zakładu.

Tego typu ćwiczenia pozwalają na doskonalenie procedur i umiejętności tak, aby w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, szybko i skutecznie podjąć niezbędne działania.

a