Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 wrzesień 2017 12:15

Wykorzystali działalność gospodarczą do oszustw

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wykorzystali działalność gospodarczą do oszustw pexels.com

Dwóch Tarnowian w wieku 25 i 40 lat, pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej, wyłudziło ok. 1 mln 200 tys. zł. Za ten czyn odpowiedzą przed tarnowskim sądem.

Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 40 lat podejrzanych o dokonanie wielu oszustw na duże kwoty pieniędzy. Prowadząc działalność gospodarczą, wyłudzali pieniądze od mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, obiecując znaczne zyski. W ten sposób oszukali co najmniej 12 osób na kwotę nie mniejszą niż 1 mln 200 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która przedstawiła im 12 zarzutów oszustwa na kwoty od 14 tys. zł do ponad 600  tys. zł. Podejrzani zostali doprowadzeni do Sądu Okręgowego w Tarnowie, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledztwo prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Za oszustwo mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL