Wydrukuj tę stronę
środa, 06 wrzesień 2017 13:58

Napadł ekspedientkę

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadł ekspedientkę policja.pl

Policjanci już w kilka godzin po zdarzeniu namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który napadł ekspedientkę w jednym ze sklepów spożywczych w Zielonej Górze. Napastnik odepchnął kobietę tak, że ta upadła, a następnie zabrał całodniowy utarg i uciekł. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

W piątkową noc (1 września) dyżurnego zielonogórskiej Policji zaalarmowała pracownica sklepu spożywczego, informując o napadzie na jej koleżankę ekspedientkę w jednym ze sklepów spożywczych.

Jak opowiedziała policjantom pokrzywdzona kobieta, tuż przed zamknięciem sklepu wszedł do środka młody mężczyzna w kapturze na głowie, który po chwili rozglądania się zaatakował ją i popchnął. Kobieta upadła i uderzyła głową o posadzkę. Zdążyła jednak zauważyć, żę sprawca miał w ręku jakiś przedmiot. Okazało się później, że był to nóż. Oszołomiona kobieta nie była w stanie zareagować, natomiast sprawca zabrał cały utarg z kasetki i uciekł w nieznanym kierunku. Gdy ekspedientka doszła do siebie powiadomiła policję.

Zielonogórscy policjanci natychmiast podjęli działania, żeby namierzyć i zatrzymać sprawcę. Już po kilku godzinach wpadli na trop przestępcy. Kryminalni ustalili miejsce pobytu mężczyzny i pojechali go zatrzymać. Zielonogórskim policjantom towarzyszył funkcjonariusz z Krosna Odrzańskiego, który pełnił służbę w Zielonej Górze w ramach zabezpieczenia Winobrania. 

Zatrzymanym okazał się 19-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co Kodeks Karny przewiduje karę co najmniej trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci zwrócili się do Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze aby skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL