czwartek, luty 25, 2021
Follow Us
piątek, 01 wrzesień 2017 09:49

Policyjny pościg na A2

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policyjny pościg na A2 policja.pl

Policjanci zatrzymali po pościgu 32-latka, który podjął próbę ucieczki w trakcie kontroli drogowej na autostradzie A2.

Podczas ucieczki uszkodził inny pojazd i znak drogowy. Teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej będzie odpowiadał przed sądem.

28 sierpnia br.  około godziny 18.45 policjanci otrzymali informację o kierującym samochodem Ford Focus, który wyprzedzając samochody pasem awaryjnym stwarza poważne zagrożenie na autostradzie A2.

Na autostradę skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie. Funkcjonariusze podjęli czynności zatrzymania wskazanego samochodu, włączyli sygnały błyskowe i  dźwiękowe po czym skierowali samochód na parking MOP Kuny. Gdy policjanci podeszli do zatrzymanego samochodu i wydali polecenie, aby wyłączył silnik kierujący gwałtownie ruszył do tyłu i uderzył w zaparkowaną naczepę. Dalej kontynuując jazdę do tyłu uderzył w znak i zatrzymał się dopiero na kamieniu.  Po uszkodzeniu pojazdu próbował uciekać pieszo autostradą, lecz został bardzo szybko zatrzymany. W trakcie zatrzymania był bardzo agresywny, policjanci musieli użyć siły fizycznej aby obezwładnić mężczyznę.

Dalsze czynności na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie, którzy zatrzymali 32-latka  w policyjnym areszcie. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań pod kątem substancji odurzających.

Za czyn, którego się dopuścił a więc z art. 178b kodeksu karnego grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

a