środa, kwiecień 21, 2021
Follow Us
wtorek, 14 lipiec 2015 09:47

Ze złości na kucharza zdemolowali lokal

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ze złości na kucharza zdemolowali lokal fot. sxc.hu

"To nie my zaczęliśmy" - tak tłumaczyli się trzej mężczyźni, którzy 14 lipca przed 2.00 w nocy zostali zatrzymani przez policjantów po tym, jak zdemolowali lokal gastronomiczny na Pradze Północ. Teraz cała trójka odpowie za zniszczenie mienia. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali skierowani do lokalu gastronomicznego na terenie Pragi Północ, w którym doszło do awantury. Pod wskazanym adresem oczekiwał na nich wystraszony właściciel. Wnętrze było zniszczone, krzesła i stoły poprzewracane, a szyba w drzwiach wejściowych wybita. Policjanci zaczęli ustalać szczegóły tego zdarzenia i ustalać jego sprawców.

Właściciel opowiedział, jak do restauracji przyszło trzech pijanych mężczyzn i zażądali od niego przygotowania posiłków. Problem pojawił się przy płaceniu. W tym momencie właściciel odmówił i starał się pozbyć nieproszonych gości. Ci zdenerwowani odmową, postanowili się na nim zemścić i krzesłami zaczęli demolować lokal, powodując liczne zniszczenia na kwotę 3000 zł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za wskazanymi mężczyznami. W niedalekiej odległości ujrzeli trzech beztrosko spacerujących mężczyzn. Mundurowi rozpoznali w nich opisanych awanturników. Jednak 19, 20 i 30-latek nie zamierzali się do niczego przyznawać. Utrzymywali, że z nikim się nie kłócili, po prostu wyszli sobie na spacer.

Funkcjonariusze nie dali się zwieść. W trakcie dalszego rozpytania Artur G., Jakub H. oraz Michał S. przyznali się, że uczestniczyli w zdarzeniu. Tłumaczyli się, że to nie oni zaczęli awanturę, a zniszczeń dokonali, gdyż zdenerwowali się na kucharza.

Wszyscy zostali zatrzymani. Badanie alkomatem potwierdziło, że byli nietrzeźwi. Usłyszą zarzut zniszczenia mienia, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

a