wtorek, maj 11, 2021
Follow Us
piątek, 06 marzec 2015 12:14

Zlikwidowana domowa plantacja marihuany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zlikwidowana domowa plantacja marihuany fot. Komenda Stołeczna Policji

22 krzaki marihuany hodował w mieszkaniu 28–letni Kacper P. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową stołecznej komendy zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich i zatrzymali mężczyznę. Będzie on odpowiadał za uprawę znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Suwalskiej została założona domowa plantacja marihuany. Policjanci ustalili, że to prawdopodobnie 28-letni Kacper P. zajmuje się tym przestępczym procederem. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę i obserwowali okolice bloku. Po dwóch godzinach z bloku wyszedł młody mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi, jakim dysponowali policjanci. Kryminalni wylegitymowali go i wprost zapytali o uprawę konopi. Kacper P. przyznał, że ma w mieszkaniu domową plantację marihuany.

Policjanci weszli więc do lokalu. Jak się okazało, w jednym z pokoi, 28-latek skonstruował plantację, wyposażając ją w sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Uprawa zajmowała powierzchnię prawie trzech czwartych pomieszczenia. Policjanci zabezpieczyli dorodne już krzaki marihuany z 22 donic, lampy oświetleniowe i inne elementy domowej plantacji. Kacper P. został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna odpowiadał będzie za uprawę znacznej ilości narkotyków. Policjanci sprawdzają też, czy Kacper P. handlował marihuaną.

a