niedziela, kwiecień 11, 2021
Follow Us
wtorek, 17 czerwiec 2014 15:32

Kontrole autokarów - posterunek "TORWAR"

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kontrole autokarów - posterunek "TORWAR" fot. Komenda Stołeczna Policji

Najbliższe miesiące to czas zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Aby tak się stało, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe. Akcja rozpoczyna się 1 czerwca. Wzorem lat ubiegłych będzie prowadzona na Torwarze.

Od maja do czerwca oraz w czasie wakacji odnotowujemy bardo dużą liczbę zorganizowanych wyjazdów. W wycieczkach, przejazdach na obozy, koloniach i zgrupowaniach uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy z uczestników chce bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Niestety zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym. Zagraża to może bezpieczeństwu podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wspierani przez Inspektorów Transportu Drogowego prowadząc kontrole bedą dążyć do wyeliminowania z ruchu niesprawnych autokarów. Podstawową czynnością podczas takiej kotroli jest również badanie stanu trzeżwości kierowców.

Informujemy, że kontrole autokarów realizowane przez policjantów WRD KSP odbywać się będą od 1 czerwca 2014r. w godzinach 6:00-9:30 w dniach od poniedziałku do piątku, na parkingu hali sportowej Torwar przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.

Organizatorów wyjazdów prosimy podstawiać autokary do kontroli bez pasażerów. Po przeprowadzonej kontroli, kierowca autokaru otrzyma „protokół kontroli".

Zgłoszenia można kierować pod nr tel. 22 603 77 55 całodobowo oraz 22 603 77 18 w godz. 8.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku.

a