niedziela, październik 02, 2022
Follow Us
poniedziałek, 12 maj 2014 15:16

2 kg marihuany w podróżnej torbie

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2 kg marihuany w podróżnej torbie fot. Komenda Stołeczna Policji

Zatrzymany przez patrolowców 45-letni Grzegorz W. w turystycznej torbie przenosił 2 kilogramy marihuany. Na widok policjantów chwycił swój bagaż i co sił w nogach zaczął uciekać.

Nie zdołał umknąć ani przed funkcjonariuszami ani też przed odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

Kwadrans przed 11.00 policjanci patrolujący jeden z parkingów wokół centrum handlowego zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę w średnim wieku. Człowiek ten miał ze sobą turystyczną torbę, którą postawił w niewielkiej odległości od siebie, ale nie spuszczał z jej oczu, był poddenerwowany i cały czas z niepokojem rozglądał się wokół siebie.

Czujni policjanci podjęli interwencję. Kiedy mężczyzna zorientował się, że zbliżają się do niego policjanci, natychmiast chwycił swój bagaż i zaczął bardzo szybko uciekać. Nie zdołał odbiec zbyt daleko. Wpadł w ręce patrolowców. Po chwili wszystko było już jasne. Kiedy funkcjonariusze otworzyli torbę należącą do 45-letniego Grzegorza W. okazało się, że wewnątrz znajduje się szczelnie zabezpieczony folią i oklejony taśmą pakunek, a w nim z kolei duża ilość suszu roślinnego. Mundurowi zatrzymali 45-latka i zabezpieczyli towar.

Po przeprowadzeniu przez techników kryminalistyki stosownych testów jednoznacznie można było stwierdzić, że Grzegorz W. miał przy sobie marihuanę o wadze prawie 2 kilogramów.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. W przeszłości był już karany, ma na swoim koncie przestępstwa samochodowe.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Dziś sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

a