środa, wrzesień 30, 2020
Follow Us
wtorek, 01 kwiecień 2014 11:34

Odpowiedzą za 9 włamań

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odpowiedzą za 9 włamań fot. Komenda Stołeczna Policji

W ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci rozwiązali aż 9 spraw dotyczących włamań do obiektów handlowych i usługowych w mieście. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn i kobietę, podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw.

W samochodzie i domu zatrzymanych osób mundurowi odnaleźli część skradzionych przedmiotów, a także narzędzia do włamań i narkotyki. Cała szóstka usłyszała łącznie 16 zarzutów. Wobec 4 mężczyzn sąd zastosował tymczasowe areszty, a 2 osoby zostały objęte policyjnymi dozorami.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszeń o kilku nocnych włamaniach do obiektów handlowych i usługowych w mieście, grodziscy policjanci rozpoczęli działania wykrywacze. Funkcjonariusze wszystkich służb w wielu miejscach prowadzili kontrole podejrzanie zachowujących się osób. Podczas jednej z nich policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego postanowili sprawdzić pasażerów forda, którzy na widok radiowozu nagle skręcili w boczną uliczkę. Podczas kontroli auta, funkcjonariusze znaleźli w bagażniku przedmioty, które były wymieniane przez pokrzywdzonych, jako skradzione w wyniku włamań. Pojazd został zabezpieczony, a pięć podróżujących nim osób w wieku od 30 do 41 lat zatrzymanych do wyjaśnienia.

Policjanci szybko potwierdzili, że zabezpieczone w samochodzie przedmioty pochodzą z okradzionych obiektów, a 31 i 40-latek i podróżujący fordem mają związek z dokonaniem tych włamań. Dodatkowo przy 32-latce i w domu 30-latka funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W miejscu zamieszkania kobiety był też skradziony sprzęt komputerowy oraz narzędzia używane do dokonywania włamań. Podczas dalszych czynności kryminalni ustalili kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o współudział we włamaniach. 32 i 34-latek również zostali zatrzymani.

Zebrane przez dochodzeniowców materiały pozwoliły na przedstawienie całej szóstce łącznie 16 zarzutów dotyczących dokonania kradzieży z włamaniami, paserstwa i popełnienia przestępstw narkotykowych. Na wniosek policjantów i prokuratorów sąd zastosował 3-miesięczne areszty wobec Andrzeja S., Artura B., Jana T. i Tomasza K., a Łukasz Z. i Julitta S. zostali objęci policyjnymi dozorami. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci planują dalsze zatrzymania.

a