sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
sobota, 11 maj 2013 17:25

„Tylko Bóg wybacza" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Tylko Bóg wybacza" (Only God Forgives) najnowszy film Nicolasa Winding Refna z Ryanem Goslingiem w roli głównej pojawi się w polskich kinach 14 czerwca.

Poprzedni film reżysera - „Drive" – odniósł sukces kasowy i bardzo szybko zyskał miano filmu kultowego. Stało się tak dzięki hipnotyzującej kreacji Goslinga, fascynującej warstwie wizualnej i świetnej ścieżce dźwiękowej Cliffa Martineza.

„Tylko Bóg wybacza" rozgrywa się we współczesnym Bangkoku. Głównym bohaterem jest Julien (Ryan Gosling), prowadzący klub, gdzie odbywają się walki tajskiego boksu. Klub to jednak tylko przykrywka dla handlu narkotykami. Życie Juliena, cieszącego się szacunkiem w półświatku, radykalnie się zmienia, gdy matka zwraca się do niego z prośbą, by za wszelką cenę odnalazł zabójców swojego brata i go pomścił.

Scenariusz filmu, podobnie jak w przypadku „Drive", napisał sam Refn. U boku Ryana Goslinga zobaczymy tym razem Kristin Scott Thomas („Angielski pacjent", „Mission: Impossible").

„Tylko Bóg wybacza" podobnie jak „Drive" będzie miał swoją światową premierę w konkursie głównym festiwalu w Cannes. O Złotą Palmę powalczy z najnowszymi dziełami Romana Polańskiego, Françoisa Ozona, Stevena Soderbergha, czy braci Coen. Poprzednim razem Refn wyjechał z Cannes ze statuetką za reżyserię, czy stanie się tak i teraz?
www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

a