sobota, czerwiec 12, 2021
Follow Us
wtorek, 16 kwiecień 2013 16:34

Bezpieczeństwo można łatwo osiągnąć Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dyr. Jolanta otrzymuje nagrodę Top Managera Dyr. Jolanta otrzymuje nagrodę Top Managera Fot. arch.

Kiedyś reklamowano kwiecień jako miesiąc ubezpieczeń. Teraz firma Western Digital ogłosiła, że jest to miesiąc kopii zapasowej.

To słuszny pomysł biorąc pod uwagę, że znacząca część życia jest obecnie archiwizowana na twardych dyskach komputerów, laptopów i tabletów, skąd mogą zniknąć. Jedynym ratunkiem jest robienie kopii zapasowych. Przypominanie o tym z okazji miesiąca ubezpieczeń jest naturalne. Na twardych dyskach zapisywane są informacje, zdjęcia, filmy, utwory, dokumenty, umowy, deklaracje podatkowe. Często mają one wartość bezcenną. W przypadku utraty takich danych nie da się ich już odtworzyć. Mogą one ulec zniszczeniu mechanicznemu lub przez złośliwe wirusy, albo kradzież sprzętu. Jednak użytkownik przezorny jest zawsze ubezpieczony, a to oznacza, że wykonuje kopie bezpieczeństwa (back up). Generalnie istnieje duża świadomość, że tak należy postępować, a jednak niewielu użytkowników to robi.

Jak ważne jest zapisywanie danych świadczą poniższe informacje. 80 proc. przedsiębiorstw, które utraciło informacje zapisane na nośnikach elektronicznych straciło swój biznes. Szacunkowa wartość danych przechowywana na służbowym laptopie mobilnego pracownika wynosi 525 tys. dol. Brak tworzenia kopii zapasowych danych daje się policzyć. Szacuje się, że cena jednego utraconego rekordu wynosi średnio 122 euro, danych z laptopa menadżera to 6 tys. euro, a prezesa lub członka zarządu to 40 tys. euro!

- Robienie kopii bezpieczeństwa wymaga pamiętania o tej czynności oraz czasu na jej wykonanie - zauważa Jolanta Augustyniak dyrektor na Europę Środkowo Wschodnią OSG Records Management, przedsiębiorstwa, które jest liderem w archiwizacji i zarządzaniu dokumentacją papierową i elektroniczną. - Dlatego OSG wraz z i365 (A Seagate Company) wprowadziło na polski rynek nowy sługę EEP (EVault Endpoint Protection) do tworzenia kopii bezpieczeństwa na komputerach i laptopach. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które po zdefiniowaniu co ma być zabezpieczane wykonuje to w zawsze w czasie rzeczywistym, kiedy tylko urządzenie jest podłączone Internetu. Użytkownik nie musi pamiętać o robieniu kopii, a co najważniejsze w zastosowanym przez OSG rozwiązaniu rejestrowanie nie zwalnia to normalnej pracy urządzenia.

EEP (EVault Endpoint Protection) stanowi część usługi IT-Archiwum backup danych online oferowanej przez OSG. Kopie bezpieczeństwa są przechowywane w tzw. chmurze, na dwóch niezależnych od siebie serwerach. To praktycznie gwarantuje, że są one właściwie zabezpieczone. Bardzo istotne jest to, że w proponowanym rozwiązaniu zapisywanie danych odbywa się w czasie rzeczywistym, albowiem, kiedy wykonuje się to samodzielnie, przeważnie robi się to raz na jakiś czas, wówczas w dalszym ciągu bez ochrony pozostają rzeczy, które powstały od czasu wykonania ostatniej archiwizacji. Rozwiązanie sprawdza się zarówno w przypadku osób indywidualny jak również w przedsiębiorstw. Jeśli dojdzie do utraty danych wystarczy się zalogować przy pomocy innego urządzenia aby dotrzeć do kopii bezpieczeństwa.

{jumi [*9]}

a