niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
niedziela, 02 grudzień 2012 12:29

La Scala na ekranie Multikina Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
La Scala na ekranie Multikina www.teatroallascala.org

7 grudnia będzie można na żywo uczestniczyć w otwarciu sezonu operowego we włoskiej La Scali. Ten sezon rozpocznie transmisja opery w trzech aktach „Lohengrin" Ryszarda Wagnera. Początek transmisji o godzinie 17:00 w 11 kinach sieci Multikino.

Co roku w grudniu La Scala (Teatro alla Scala) otwiera sezon operowy wyjątkową nocą, która uważana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Tym razem miłośnicy muzyki operowej będą mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W 11 kinach sieci Multikino w piątek 7 grudnia o godzinie 17:00 zobaczymy transmisję na żywo słynnej opery w trzech aktach „Lohengrin" Ryszarda Wagnera.

„Lohengrin" to opera Ryszarda Wagnera napisana w 1850 roku. Jej premiera odbyła się w Weimarze. W operze zawarty jest wszystkim znany Marsz Weselny, napisany przez Wagnera dla siostrzenicy.

7 grudnia w Multikinie będzie można zobaczyć operę „Lohengrin" w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdynia, Krakowie, Poznaniu (Stary Browar), Łodzi (Silver Screen), Szczecinie, Warszawie (Ursynów i Złote Tarasy), Wrocławiu (Pasaż) i Zabrzu.

Dyrygent: Daniel Barenboim

Reżyseria: Claus Guth

Obsada:

Henryk Ptasznik – bas - René Pape

Lohengrin – tenor - Jonas Kaufmann

Elza z Brabancji - sopran - Anja Harteros

Fryderyk von Telramund, hrabia z Brabancji - baryton - Tomas Tomasson

Ortruda, żona Telramunda - mezzosopran - Evelyn Herlitzius

Herold króla - bas - Zeljko Lucic

www.multikino.pl

www.operawkinie.pl

www.teatroallascala.org

{jumi [*7]}

a