wtorek, sierpień 11, 2020
Follow Us
czwartek, 15 listopad 2012 10:34

Nowy udziałowiec klubu auto-fanów

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowy udziałowiec klubu auto-fanów Fot. Silva Capital Group

Z 30 do 120 tys. tys. akcji zwiększyła swe udziały jedna ze spółek notowanych na NewConnect w pierwszym polskim klubie oferującym dostęp do supersportowych samochodów na zasadzie time-sharing.

Nabywcą była Silva Capital Group SA. Zwiększyła ona do niemal 14 proc. ilość posiadanych udziałów w spółce Supercar Club Poland (SCP) SA. Średnia cena zakupu wyniosła 6 zł za akcję. Łączna kwota transakcji – 540 tys. zł. Środki pochodziły z nowej emisji akcji Silva Capital Group. Jednym z założycieli SCP jest trzykrotny rajdowy mistrz Polski, mistrz Europy i wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar - Krzysztof Hołowczyc. W garażu Klubu znajduje się obecnie dziesięć supersamochodów, m.in. Ferrari F430 Spider, Lamborghini Gallardo, Mercedes CLK 63 AMG Black Series, Chevrolet Corvette, Porsche 911 Turbo, Nissan GT-R czy jedyny w Polsce egzemplarz elektrycznego supersamochodu Tesla Roadster Sport. Flota jest stale rozbudowywana, już tej zimy dołączą do niej kolejne ciekawe modele.

Zasada działania klubu jest prosta. W zamian za roczną opłatę członkowską klubowicz otrzymuje punkty, którymi płaci za jazdę wybranymi autami oraz udział w aktywnościach organizowanych przez klub. SCP zajmuje się wszystkimi uciążliwymi stronami posiadania sportowego samochodu, takimi jak zakup i odsprzedaż, ubezpieczenie, naprawy, czy garażowanie. - Naszymi klubowiczami są w większości osoby posiadające jeden lub – częściej – kilka supersamochodów i zamiast poszerzać swój garaż o kolejne rzadko używane auta wolą z nich korzystać zadaniowo, scedowując na SCP wszelkie uciążliwości związane z własnością. To nie tylko praktyczniejsze, ale i korzystniejsze finansowo. Dla przykładu klubowy pakiet TOP za 50 tys. zł zapewnia ok. 40 dni jazdy autami z klubowego garażu; posiadanie jednego auta o wartości 500 tys. zł kosztuje min. 150 tys. zł, licząc utratę wartości, ubezpieczenie, serwis i inne wydatki. Gdy jest to auto przyjemnościowe, jeździ się nim nie więcej niż 40 dni w roku. Nasza propozycja jest więc co najmniej trzykrotnie tańsza, jednocześnie oferując dostęp do kilkunastu aut – mówi Kamil Dłutko, prezes SCP. Klub oferuje także szkolenia z jazdy torowej i drogowej, spotkania z ludźmi ze świata supermotoryzacji oraz wyjazdy gran turismo po najatrakcyjniejszych drogowo miejscach na ziemi. - Wyprawy gran turismo są naszym znakiem firmowym. Podróżując w wielkim stylu, świetnymi samochodami, odwiedzamy miejsca interesujące nas motoryzacyjnie, kulturowo czy kulinarnie - dodaje Dłutko. 
- Jako wehikuł inwestycyjny zajmujemy się inwestowaniem w spółki wielu branż, które naszym zdaniem mają duży potencjał wzrostu. Objęcie udziałów SCP uznajemy za bardzo dobrą inwestycję, która doskonale wpisuje się w naszą strategię działalności. W ciągu najbliższego roku zamierzamy zwiększyć swoje zaangażowanie w tę perspektywiczną i wyjątkowo atrakcyjną spółkę - mówi Adam Gbiorczyk, prezes Silva Capital Group. W portfelu tej firmy znajdują się również udziały w spółkach: Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle, gdzie SCG ma 25 proc. pakiet akcji; Matterhorn Sp. z o.o. – właściciel internetowego sklepu modowego z damskimi ubraniami, kosmetykami i bielizną HEPPIN.COM. SCG ma 50,01 proc. akcji; Pink Crow – niezależny wydawca muzyczny. Pakiet udziałów SCG w Pink Crow to 40 proc.; Stero.pl. i IDH SA – spółki skupiające sklepy internetowe o różnych profilach działalności; Luxima SA - firma zajmująca się produkcją oświetlenia , techniki świetlnej oraz iluminacji. SCG SA ma 19,5 proc. pakiet akcji firmy.

Siedzibą SCP jest warszawski hotel Hilton. Więcej informacji o klubie: www.supercarclub.pl, www.blog.supercarclub.pl

{jumi [*9]}

a