sobota, lipiec 02, 2022
Follow Us
sobota, 16 kwiecień 2022 12:35

Dodatkowe ubezpieczenie na życie – jak wybrać? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Masz rodzinę, a zwłaszcza dzieci? Wziąłeś kredyt? A może prowadzisz firmę? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej się znajdujesz, powinieneś zadbać o to, aby po Twoim odejściu nic nie zagrażało najbliższym.

W tym celu najkorzystniej zakupić solidne ubezpieczenie na życie. Jednak sama ochrona na wypadek śmierci może nie wystarczyć. Dowiedz się, jakie dodatkowe polisy ochronne warto wybrać.

 

Podstawowe ubezpieczenie na życie zapewnia pomoc wyłącznie na wypadek zgonu osób objętych ochroną. Dzięki temu, po zdarzeniu uposażeni otrzymają stosowną kwotę na pokrycie np. kosztów pogrzebu czy zadłużeń. Jednak śmierć to nie jedyne nieszczęśliwe zdarzenie, które może Ci się przydarzyć i zaważyć na bezpieczeństwie rodziny. Na inne nieszczęśliwe wypadki warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

 

Dodatkowa polisa na życie – czym jest?

Dodatkowe ubezpieczenie na życie jest fakultatywną formą umowy, którą można zawrzeć po zakupie podstawowej polisy na życie. Nie jest dostępna jako samodzielny produkt, zatem nie można jej wykupić ot tak, z marszu. Trzeba najpierw zawrzeć umowę na podstawową ochronę. 

Głównym zadaniem dodatkowego ubezpieczenia jest rozszerzenie zakresu standardowej polisy o inne zdarzenia nieobjęte w umowie, które mogą się przydarzyć w przyszłości. W jego ramach można zapewnić sobie wsparcie finansowe w formie odszkodowania oraz pomoc niematerialną np. w postaci usług medycznych. Jednak ostateczny zakres ochrony zależy od tego, jakie dodatkowe ubezpieczenie wybierzesz.

Dodatkowe ubezpieczenie na życie – jakie jest zakres ochrony?

Polisa dodatkowa zabezpiecza na wypadek różnych zdarzeń zarówno tych, które mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo Twojej rośliny, jak i tych pozytywnych. W ramach umowy, w zależności od jej zakresu, możesz liczyć na wsparcie materialne np. po:

  • pobycie w szpitalu,
  • poważnym zachorowaniu,
  • chorobie nowotworowej, 
  • operacji chirurgicznej,
  • doznaniu uszczerbku na zdrowiu,
  • utracie pracy,
  • śmierci bliskich,
  • urodzeniu dziecka.

- Dodatkowo można wykupić np. assistance. To umowa, która zapewnia pomoc niematerialną, ale mimo to nadal potrzebną. – wyjaśnia ekspert rankomat.pl. - W ramach tej polisy można np. liczyć na dowóz leków, organizację transportu medycznego oraz opieki nad dziećmi i zwierzętami domowymi podczas pobytu w szpitalu. Dostępne są też wsparcie psychologiczne, a także pomoc w wynajmie sprzętu rehabilitacyjnego czy umówieniu wizyty lekarza – dodaje. 

Choć to drobne usługi, mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli np. trafisz na kwarantannę lub przydarzy Ci się coś złego np. w drodze do pracy.

Dodatkowe ubezpieczenie na życie – co wybrać?

Chcesz rozszerzyć zakres ochrony, który wynika z umowy na polisę na życie, jednak nie wiesz, jakie ryzyka wybrać? Wszystko zależy od Twojej sytuacji rodzinnej, jak i zdrowotnej. Warto zdecydować się na ochronę od najbardziej prawdopodobnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w Twoim życiu. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie, bez martwienia się o przyszłość.

Dodatkowo weź pod uwagę koszty. Zawarcie każdej, nowej umowy wiąże się ze wzrostem składki. Zatem warto dokładnie sprawdzić cenę polisy np. w internetowym kalkulatorze ubezpieczeń. Po poznaniu wszystkich kosztów będzie można wybrać ofertę, która nie obciąży nadmiernie budżetu domowego. 

 

Pamiętaj – przed zakupem dodatkowej polisy dokładnie zastanów się nad tym, jakiej ochrony potrzebujesz. Przeanalizuj dostępne oferty i wybierz tę, która zapewni Ci najlepszą pomoc i nie obciąży finansowo.

a